Новини » Політика Читать эту новость на русском

Юрій Бойко: Опозиція вимагає створити Національний антикризовий штаб для вирішення проблем в енергетиці та економіці

ОПЗЖ

Парламент зобов'язаний зосередити зусилля на вирішенні проблем, які дійсно хвилюють людей, а не витрачати час на розгляд законодавчого сміття, яким заповнений порядок денний. Важливим кроком для подолання кризових ситуацій в країні ОПЗЖ вважає створення Національного антикризового штабу і наділення його необхідними повноваженнями.

Про це заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко на Погоджувальній раді у Верховній Раді.

"Парламент не розглядає питання, які дійсно критичні для країни і які вимагають їх вирішення в законодавчому органі. Парламент зараз дистанціювався від тих проблем, які дійсно хвилюють людей", - заявив політик.

Парламентарій зазначив, що зараз в Україні склалася вкрай небезпечна ситуація в енергетиці, боротьбі з епідемією, зі зростанням цін. При цьому уряд не здатний відповісти на виклики, які стоять перед країною.

"Повністю провалений підготовчий період до опалювального сезону. Не забезпечили запасами вугілля і газу, і вже захмарні ціни на енергоносії для нашої промисловості. Провалена ремонтна кампанія енергоблоків, які виходять з ладу і зупиняються. Триває зростання цін на товари першої необхідності. А це - шлях до занурення в бідність величезної частини людей в нашій країні. Провалена боротьба з епідемією. Потрібно допомогти нашим медикам, а не робити вигляд, що все добре", - підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Він заявив, що парламент зобов'язаний прийняти кілька термінових антикризових рішень, які пропонує опозиція.

"Потрібно створити Національний антикризовий штаб зі стабілізації ситуації в енергетиці з повноваженнями прийняття відповідних рішень, тому що сьогоднішні члени уряду не здатні впоратися з ситуацією. Передбачити термінове збільшення виплат медикам, тому що вони всі знаходяться в зоні ризику. Потрібно це зробити вже зараз, а не чекати наступного року", - підкреслив Юрій Бойко.

Також, за його словами, необхідно відновити державне регулювання цін на товари першої необхідності, для чого прийняти відповідну постанову ВР.

"Спрощений підхід, який практикує уряд з максимальними націнками, - недостатній. Він не вирішує проблеми зі зростанням цін на ті товари, які людина купує щодня: хліб, цукор та інше. Потрібно контролювати собівартість продукції, потрібно робити товарні інтервенції, змінювати податкову політику, переглядати експортно-імпортні мита. Що це за державна політика, якщо в Україні соняшникова олія коштує на 40% дорожче, ніж у Польщі, куди ми цю олію експортуємо?" - обурився опозиціонер.

За словами співголови ОПЗЖ, подібна політика щодо власних громадян прирікає людей на тотальну бідність.

"Потрібно відкинути убік те політичне сміття, яке назбирали до порядку денного цього тижня. Парламент зобов'язаний зробити висновки і повернутися обличчям до проблем, які хвилюють людей. Це наша позиція, і ми її будемо відстоювати", - резюмував Юрій Бойко.