"Вони душать народ": Українці висловилися про ринок землі, кредити МВФ і переслідування Медведчука

Ринок землі в Україні розвивається Фото з відкритих джерел

Городи поки не будуть, а ось паї і всі земельні наділи за межами села обкладуть податком. "Слуга народу" Данило Гетманцев розповів, на які поступки селянам вирішила піти влада в скандальному законопроекті №5600. Зокрема, в проекті "Про введення нових податків" немає рішення про оподаткування присадибних ділянок, але якщо їх площа не перевищує 50 соток. Якщо ж землі більше або вона взагалі за межами села, то платити вже доведеться: "слуги народу" вважають, що селяни настільки багаті, що повинні платити податок у розмірі 4% від розміру нормативної оцінки землі. Чи не є це способом примусу до продажу паїв за безцінь? Українці в передачі "Чуємо кожного" поділилися думкою з цього приводу. 

"Цілком може бути, що рішення влади спрямовані на те, щоб задурно заволодіти ділянками землі... Люди не матимуть грошей на оплату податку і тому продаватимуть землю. Таке цілком може бути... Душать народ, поки зовсім не задушать. Але що тут поробиш: хто при владі, той і пан", - поділилися думкою жителі Івано-Франківська та Києва. 

"Це вже триває 30 років, на жаль, і нинішня влада у нас теж нічого не покращує... Земля ця наша, і вона не повинна нікому більше належати, як українському народу. А вона йде за кордон... Будуть засилатися команди і будуть людей змушувати продавати землю. Прийдуть хлопці, скажуть: "так, давай, отак буде". А землю не можна продавати ні в якому разі!" - висловилися жителі Києва та Лисичанська. 

Схвалимо все що завгодно, аби грошей дали. Минулий тиждень парламентська монобільшість присвятила, крім усього іншого, затвердженню законопроектів, які вимагає від Києва Міжнародний валютний фонд. Зокрема, "слуги народу" в турборежимі посилили незалежність Національного банку, враховуючи те, що в самому НБУ просили цього не робити. На Банковій вже навіть заявили про суму, яку хотіли б отримати. Йдеться про 1,5 мільярди доларів. Напередодні Дня Незалежності Україна отримала від МВФ безповоротну допомогу майже в 3 мільярди. І тут виникає питання: куди ці гроші пропадають так, що прості українці цього не помічають? Українці висловили свої домисли з цього питання. 

"Їх (гроші - Ред.) крадуть, вони не доходять. Пам'ятаєте, нам давали гроші на тести від коронавірусу? Куди вони пішли? Начебто пустили гроші на асфальт, так там же маленькі ділянки дороги роблять, а витрачають мільярди... У нашій країні економічні злочини - це частина політики, на жаль... Про нас ніхто не піклується, зовсім. Насміхаються тільки над нами і більше нічого, правда. Дуже прикро... Не можу точно сказати, куди вони ці гроші дівають. Народу має стати краще врешті-решт. Для цього ж гроші і виділяються, щоб народу краще було жити... Хіба буде краще для простих людей? Ні, не буде", - висловилися жителі Лисичанська, Івано-Франківська, Києва та Харкова.