Слова Зеленського про Медведчука стануть останньою краплею для Путіна, яка підтверджує, що з українською владою неможливо мати жодних справ, - експерт

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Слова президента України Володимира Зеленського про можливий обмін голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука стануть останньою краплею для президента Російської Федерації Володимира Путіна, що підтверджує, що з українською владою неможливо мати жодних справ. Таку думку висловив журналіст, колумніст "РИА Новости" Петро Акопов.

"Тут все прекрасно - особливо слова про те, що достатньо навіть натяку Москви на наявність у Медведчука російського громадянства. По суті, Зеленський каже, що йому неважливо, є в реальності громадянство чи ні: заберіть свою людину, ну і дайте нам кого-небудь на обмін. Це називається висилкою - для якої хочуть знайти слушний привід... Напевно, він ще й розраховує таким чином поліпшити ставлення Путіна до себе... У реальності для Путіна подібні міркування Зеленського швидше стануть останньою краплею, яка підтверджує, що з українським президентом неможливо мати взагалі ніяких справ", - зазначив він.
 
При цьому Акопов нагадав, що ще в травні поточного року, після початку політичного переслідування Медведчука, президент РФ Володимир Путін дуже різко висловився про те, що відбувається, назвавши це "черговою зачисткою політичного поля".
 
"Вже тоді було зрозуміло, що на Зеленському в Москві поставили хрест. Недавня стаття Дмитра Медведєва лише підтвердила це. І коли зараз Зеленський намагається, як йому здається, піти назустріч Путіну у справі Медведчука, він досягає прямо протилежного результату. Путін бачить, що київська влада не просто бере заручників з числа власних громадян, але ще і намагається торгувати ними з Росією. Сподіваючись тим самим усунути з української політики прихильників повернення України до її природного стану - частини російського світу, тих, на кого Москва дійсно робить ставку. Не просто політичну, а історичну і людську. Тому що розуміє: в Україні дуже багато тих, хто усвідомлює всю катастрофічність розриву з Росією. І в якийсь момент, коли банкрутство прозахідної еліти стане очевидним для більшості жителів України, вони могли б прийти до влади мирним шляхом", - зазначив він.
 
Акопов додав, що, позбавляючи таких громадян права голосу і використовуючи в якості заручників, пропонуючи "на обмін" Росії, київська еліта також демонструє Москві, що не варто робити ставку на подібний сценарій як основний.
 
Як відомо, днями президент Володимир Зеленський запропонував Росії підтвердити громадянство голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, щодо якого в Україні порушили кримінальну справу, щоб його можна було обміняти.

Лідер опозиції Медведчук вже відреагував на цю заяву, назвавши кримінальну справу сфабрикованою, і звинуватив владу в політичних репресіях. Він також відкинув ідею Зеленського про свій обмін, назвавши її "неспроможною".

"У мене не було і немає іншого громадянства крім українського, я громадянин України. Те, що президент ігнорує конструктивний принцип презумпції невинуватості і дозволяє собі міркувати про обмін, наочно демонструє, в яку правову і моральну прірву впала Україна. І фактично свідчить, що країна припинила своє існування як правова держава", - підкреслив Медведчук.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжні заходи і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.