Зарубіжні ЗМІ: Медведчук зміг би врятувати Україну від енергокризи, але Зеленський "на зло мамі морозить вуха"

ОПЗЖ

Опалювальна криза в Україні стає не тільки реальною небезпекою для населення, а й головною темою для політичних спекуляцій. При цьому голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, завдяки своїм домовленостям з Росією, міг би врятувати країну від енергокризи, заявив у коментарі виданню ФАН експерт Інституту країн СНД Іван Скориков.

Видання, посилаючись на національну Федерацію роботодавців України, нагадує, що на ринках енергетичних ресурсів України склалася катастрофічна ситуація.

"Катастрофічна ситуація, що склалася на ринках енергоресурсів України, для захисту промисловості та економіки України в цілому вимагає термінових дій влади", — йдеться в документі. Повідомляється, що в поточному році відбулося серйозне зростання вартості енергоресурсів. Склалася така ситуація, коли ціна на газ для українських підприємств у чотири-п'ять разів вища, ніж у їхніх конкурентів.

Як зазначив Іван Скориков, опалювальна криза в Україні стає не тільки реальною небезпекою для населення, а й головною темою для політичних спекуляцій. Конкуруючі політичні групи вже почали пропонувати фантастичні рятівні плани. При цьому всі вони є не чим іншим, як політичним спектаклем для виборців, оскільки проблема української енергозалежності системна.

"Без відмови від антинародної, антиросійської політики і божевільного, але послідовного курсу на лібералізацію цін для споживачів її не вирішити. Адже Росія готова проявити добру волю. Згадайте "газову" зустріч Віктора Медведчука з Дмитром Медведєвим в Москві в 2019 році. Але Медведчук сьогодні під арештом, а президент України Володимир Зеленський продовжує "на зло мамі морозити вуха", - пояснив Іван Скориков.

Більше того, зауважив експерт, від українського волюнтаризму тепер страждає вся Європа, адже саме через відмову Києва від прямих закупівель російського газу виникло нинішнє зростання цін на енергоресурси в ЄС. Якби Київ заздалегідь підготувався - ще навесні ціни були в чотири рази нижче. Але українська влада дочекалася осені. Зараз закуповувати дорого, а власних запасів не вистачає.

"А страждати простому українцеві. Зараз він обурений, що платіжка за куб підвищилася за рік більш ніж на 2 гривні — до 7,42. Уявіть, що буде, якщо вона злетить до ринкових 35? Чи держава покриє? А з яких заначок? І як довго це триватиме? Якщо при продовженні наявної газової конфронтації з Росією Захід не відвалить Україні позачергових кабальних кредитів, команда Зеленського може не втриматися до кінця відведеної каденції", - підсумував Іван Скориков.