Юрій Бойко: Непідйомними тарифами влада заганяє людей у боргову яму

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Незважаючи на те що громадяни України платять за комунальні послуги більше, ніж рік тому, заборгованість за послуги ЖКГ продовжує зростати. Українці віддають останнє, щоб розрахуватися за платіжками, проте їхніх фінансових ресурсів все одно не вистачає. Про це заявив співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

Політик звернув увагу на те, що сума нарахованої населенню оплати за комунальні послуги в серпні 2021 року склала 10,3 млрд гривень – тобто на 27% більше, ніж за той же місяць минулого року і на 134% більше, ніж за серпень 2019-го. В цілому ж з початку року було нараховано майже 142 млрд грн – на 38% більше, ніж за аналогічний період 2020 року, і на 62% більше, ніж за вісім місяців 2019-го.

При цьому заборгованість з оплати комунальних послуг, накопичена населенням до кінця серпня поточного року, за рік зросла на 13,4% або на 7,43 млрд грн.

"Ці цифри говорять самі за себе. Люди намагаються з усіх сил, щоб погасити наявні борги, але вони не в змозі наздогнати зростаючі тарифи", – заявив Юрій Бойко.

За його словами, проект бюджету консервує "енергетичну бідність" населення, яка зберігатиметься не лише через заплановане владою зниження обсягів субсидій на тлі рекордних цін на газ, а й зростання тарифів на комунальні послуги та вкрай низьку енергоефективність.

"На тлі зростання світових цін на вуглеводні, падіння газу внутрішнього видобутку, зростання енергетичної бідності влада демонструє нерозуміння проблем у цій сфері. Зараз вкрай важливо нарощувати внутрішній видобуток газу для забезпечення потреб населення і бюджетників державою, тим більше, що видобуток вуглеводню через виснаження свердловин скоротився. Однак влада наполегливо продовжує виділяти на розвиток мінерально-сировинної бази 100 млн гривень, які за фактом навіть не фінансуються повністю", - пояснив Юрій Бойко.

Народний депутат підкреслив, що фракція ОПЗЖ пропонує конкретні кроки, як врятувати від катастрофи житлово-комунальну сферу і допомогти людям вибратися з боргової ями. Так, фракція "Опозиційної платформи - За життя" внесла поправки в проект закону "Про державний бюджет України на 2022 рік", які, зокрема, передбачають збільшення до 65 млрд гривень витрат для надання пільг і субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг.

"Ми пропонуємо зробити те, що врятує людей від вибору між холодними квартирами, лікарнями і захмарними платіжками і допоможе запобігти катастрофі, що насувається", - резюмував Юрій Бойко.