Юрій Бойко: У бюджеті-2022 необхідно передбачити значне підвищення мінімальних пенсій та інших соцстандартів

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Зростання цін на продукти і комунальні послуги в нинішньому році призвело до того, що вижити на мінімальні зарплати і пенсії стало неможливо, і підвищувати їх потрібно набагато серйозніше, ніж планує уряд. Про це заявив співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко, коментуючи майбутній розгляд проекту бюджету у Верховній Раді.

"Ми щодня бачимо в магазинах, як ростуть ціни на найнеобхідніші продукти. Бачимо, як зростають суми в платіжках за послуги ЖКГ. Інфляція в нинішньому році б'є всі рекорди останніх років, через що вижити на мінімальні зарплати і пенсії стало зовсім нереально. 1854 гривні, з яких половину потрібно заплатити за квартиру, – це не прожитковий мінімум, а жорстока насмішка над людьми. Мінімальні стандарти потрібно підвищувати набагато серйозніше, ніж це передбачає проект держбюджету від уряду", - заявив політик.

Він нагадав, що в парламенті зареєстровані законопроекти від фракції "Опозиційної платформи - За життя", які дозволять прискорити зростання економіки і, тим самим, створити додатковий ресурс для підвищення соціальних стандартів.

"При комплексному вирішенні соціально-економічних питань є реальна можливість допомогти нашим найбіднішим громадянам вижити в умовах постійно зростаючих цін. Тому наша фракція пропонує підвищити мінімальну пенсію до 3616 гривень вже з 1 січня 2022 року, до 3728 гривень з 1 липня і до 5500 гривень з 1 грудня майбутнього року" – повідомив співголова "Опозиційної платформи - За життя".

Також, за словами народного депутата, має бути підвищена мінімальна зарплата: з 1 січня 2022 року – до 7000 грн, з 1 липня – до 7500 грн, з 1 грудня – до 8500 грн.

"Парламент зобов'язаний прийняти ці поправки до проекту бюджету. Це не побажання, це наш борг - борг кожного депутата і кожної фракції перед людьми, які нас обрали", - резюмував Юрій Бойко.