Юрій Бойко: Необхідно терміново виправляти загрозливу ситуацію з епідемією та посилювати медицину

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Статистика захворюваності приймає загрозливий характер. У цих умовах парламент зобов'язаний терміново збільшити фінансування медичної галузі та зупинити підвищення тарифів на ЖК-послуги, щоб захистити людей. Про це заявив журналістам співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Щодня ми бачимо загрозливу статистику захворюваності на коронавірус і смертності. Навантаження на медичну мережу стрімко зростає. По Україні 2/3 ліжок, які виділені під захворілих на COVID-19, вже заповнені. При цьому дефіцит фінансування медицини становить близько 50 млрд гривень. Парламент в цій ситуації просто зобов'язаний збільшити фінансування галузі та виділити кошти", - підкреслив парламентарій.

При цьому він зазначив пасивну позицію міністра охорони здоров'я в цьому питанні при тому, що, за даними моніторингу ВООЗ, Україна входить до п'ятірки країн із найбільшою кількістю нових випадків і смертей від COVID-19.

"При цьому ми чуємо сигнали з областей, з лікарень, що медицина в умовах коронавірусу недофінансована. Бракує коштів на обладнання та ліки, низька зарплата у лікарів і медсестер, через яку вже 70 тисяч медпрацівників поїхали за кордон. У багатьох регіонах критична ситуація з наявністю спеціалізованих місць у лікарнях. І на все це потрібно передбачити гроші у проекті бюджету, який зараз розглядається. Поправки наші теж стосуються цього питання", - підкреслив політик.

Політик зазначив, що парламент займається розглядом другорядних законопроектів, а не питаннями, які дійсно хвилюють людей у період посилення пандемії та зростання комунальних тарифів.

"Парламент цього тижня працював погано. Ключові моменти, які стосувалися ситуації з тарифами, фінансування медицини, предметного розгляду проекту бюджету, проблем та потреб людей, залишилися поза увагою Верховної Ради. У той час як необхідно терміново вирішувати ці питання, парламент збирають на позачергове засідання для розгляду якихось декларацій і ратифікацій", - обурився політик.

Він підкреслив, що така позиція як з боку уряду, так і провладної більшості в ВР - абсолютно цинічна і повинна отримати політичну оцінку.

"Влада, яка не здатна вирішувати проблеми, які дійсно хвилюють людей, повинна піти", - резюмував Юрій Бойко.