Якубін про падіння рейтингу Зеленського: Це результат тих невирішених проблем, які є в Україні

pnk.tv

Падіння рейтингу президента Володимира Зеленського пояснюється тими невирішеними проблемами, які зараз є в Україні. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт пояснив, що на рейтинг гаранта впливають не тільки його рішення і вчинки, але ще і дії партії "Слуга народу", представники якої часто потрапляють в безглузді скандали.

"Я думаю, що падіння викликане ситуацією з іноземними організаціями, про яку ми чули, частково це пов'язано зі скандалами, які роблять самі депутати зі "Слуги народу". Тому що концентрація влади призводить до того, що все, що робить команда, це відразу фокусується на лідері", - вважає політолог.

Більш того, Якубін впевнений, що невпевненість українців у завтрашньому дні і безліч проблем також впливають на рейтинг чинної влади, зокрема і президента.

"Тут грають свою роль люди. Коли вони дивляться в майбутнє, вони не до кінця розуміють, як пройти опалювальний сезон, наприклад, чи все буде добре далі. Соціально-економічні проблеми відіграють велику роль в цьому плані", - підкреслив політичний експерт.

Нагадаємо, за останній місяць рейтинг президента Володимира Зеленського звалився майже на 10%. Якби вибори глави держави відбулися найближчим часом, за нього проголосувало б трохи менше ніж 25% українців (у середині вересня - близько 33%, - ред.). Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовження строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді, і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від Партії "опозиційна платформа - за життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, порушуючи закон. Однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це. Пізніше він опублікував відео, як ерокурори спробували вручити чергову підозру голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Вже в понеділок, 11 жовтня, Кузьмін повідомив, що Медведчуку все-таки вручили клопотання про арешт або заставі в один мільярд гривень. Це при тому, що Медведчук вже перебуває під домашній арештом, його не порушує і за законом суд просто не може змінити йому запобіжний захід на більш тяжкий.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.