Путін: Подивимося, що відбуватиметься на українській політичній сцені найближчим часом

РБК

Президент Росії Володимир Путін у рамках пленарного засідання Міжнародного дискусійного клубу "Валдай" прокоментував поточну ситуацію в Україні. Він заявив, що складається враження про небажання дозволити місцевим жителям законним способом сформувати органи влади.

"При владі стоїть не президент, а група людей, яка керує країною. При цьому Медведчука в Україні намагаються притягнути до відповідальності за відкриту політичну позицію, спрямовану на стабілізацію в країні", — заявив Путін.

Російський лідер зазначив, що найближчим часом спостерігатиме за тим, що відбувається на українській політичній сцені.

"Я ще не дуже розумію, як з нього можна вийти. Подивимося, що відбуватиметься на внутрішньополітичній сцені України найближчим часом. Ми зі свого боку робимо все, що від нас залежить, щоб ці відносини вибудувати. Але ось та загроза, про яку ви зараз сказали - ну не сказали, а просто згадали про це,  - вона для нас має істотне значення. І ви маєте рацію, звичайно, коли говорите, що формальне членство в НАТО може не відбутися, а військове освоєння території вже йде. І це реально створює загрозу для РФ. Ми здаємо собі в цьому справу", - сказав він.

"Хіба хтось відреагував на нашу заяву, що ми не будемо розміщувати в європейській частині ракети подібного роду, якщо ми їх зробимо, але нехай нам скажуть, що цього ніхто не буде робити з боку Сполучених Штатів і Європи. Ні, не відповідають. Ми ж всі дорослі люди, нам що робити в цій ситуації? Тому це все... Та ось приїхав міністр оборони, який, по суті, відкриває двері Україні в НАТО. По суті його заяви можна і потрібно так трактувати. Він каже, що "так, кожна сторона має право вибирати". Ніхто не говорить ні, ніхто, ось навіть ті європейці, про яких ви сказали, я знаю, я з ними особисто розмовляв, але сьогодні якийсь діяч є, а завтра ні, інший приходить на його місце. Ну то що? Це не гарантії безпеки для Росії. Це розмова на задану тему. І, звичайно, нас це турбує", - додав Путін.

Раньше Путін заявив, що українці бояться відповідати на соціологічні опитування.