Чемерис: Закриваючи телеканали і переслідуючи Медведчука, Зеленський розраховував, що знизить його рейтинг

PNK

Закриваючи телеканали і переслідуючи голову політради української партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, президент України Володимир Зеленський розраховував, що знизить рейтинг опозиційного політика і ОПЗЖ. 

Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловив український правозахисник Володимир Чемерис.

"І закриття телеканалів, і переслідування Медведчука - воно було з певним розрахунком. З одного боку розрахунок, що рейтинг Медведчука, ОПЗЖ впаде, коли знизиться набагато кількість слухачів і глядачів ваших телеканалів. А по-друге, що буде такий собі ультиматум для президента Російської Федерації, кумом якого є Медведчук", - висловився Чемерис.

При цьому він підкреслив, що жодна зі ставок українського президента не спрацювала.

"Але насправді жодна з цих ставок не спрацювала. І я думаю, що дуже ревниво Зеленський ставиться до обміну утримуваних осіб, адже саме Медведчук продемонстрував у 2019 році, що він може проводити ці обміни краще і швидше навіть, ніж це може робити президент. Тому розрахунок, цілком можливо, був на те, що Медведчук поїде з України, коли почнуться переслідування, або зараз у Зеленського там вирвалося, що він готовий його обміняти... насправді це означає, що Зеленський сам не бачить перспектив цієї справи і справа розвалюється", - заявив експерт.

Він також нагадав, що є вже дві справи, де Медведчука звинувачують у державній зраді. 

"Насправді, державна зрада - це дуже серйозне звинувачення. До минулого року таке звинувачення передбачало, що обвинувачений повинен утримуватися під вартою без альтернативи. Потім Верховний суд сказав, що є альтернатива - застава. Пропонували і перший раз, і другий, щоб була застава... але судді, перебуваючи під тиском офісу президента, це ми всі прекрасно розуміємо, все-таки не зважилися піти на те, щоб навіть запропонувати заставу і запропонували, знайшли для себе такий варіант, без утримання під вартою - домашній арешт..." - резюмував Чемерис.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "опозиційною платформою - за життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей у 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовження строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.