Василь Німченко: Пропозиція Зеленського обміняти Медведчука, по суті, є торгівлею людьми

zagittya.com.ua

Спроба Президента України Володимира Зеленського запропонувати Російській Федерації обміняти голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, по суті, є торгівлею людьми і в черговий раз підтверджує правовий нігілізм чинної української влади. Про це заявив народний депутат від ОПЗЖ Василь Німченко в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

Парламентарій підкреслив, що подібними висловлюваннями Президент, який має бути гарантом дотримання прав і свобод людини, закріплених у Конституції України, насправді порушує їх.

"По суті, йдеться про торгівлю людьми, причому з вуст гаранта Конституції, який повинен забезпечувати дотримання прав і свобод громадян, ось що страшно. Це говорить про вищий цинізм правового нігілізму, який процвітає у нас", – прокоментував Німченко заяву Зеленського.

Також нардеп зазначив, що ототожнення Медведчука з полоненими – це абсурд.

"Ці заяви з боку Президента, тим більше щодо Медведчука Віктора Володимировича, громадянська позиція якого відома і Європі, і далі... такі ось дії з боку Президента вказують на те, що у нас як такої правової держави на сьогоднішній день не існує. І коли ми її побудуємо - не знаю. І чи побудуємо при такому управлінні або правлінні. Співвідносити Медведчука з полоненими – це абсурд", – переконаний Німченко.

На закінчення він додав, що, згідно з Конституцією України, наявність в діях Президента ознак правопорушення кримінального характеру є підставою для імпічменту, а за торгівлю людьми в Україні передбачена кримінальна відповідальність.