На Афоні знайшли чесні останки старця Йосипа Ватопедського

СПЖ

20 жовтня 2021 року в монастирі Ватопед на Святій Горі Афон знайшли чесні останки подвижника і старця Йосипа Ватопедського, повідомляє сайт orthodoxia.

Після вечірні учасники здобуття процесією вирушили до могили старця, де була здійснена особлива церемонія з вилучення мощей. Поки хор монастиря співав гімни, гробниця була розкопана, і були виявлені кістки, які брати одну за одною обережно витягували з гробниці і опісля омили вином.

Чин здобуття очолив учень старця митрополит Лімассольський Кіпрської Православної Церкви Афанасій. Йому співслужили митрополит Неакринійський і Каламарійський Елладської Церкви Юстин, вікарій Лімассольської митрополії КПЦ хорепіскоп Амафунтський Микола і єпископ Лідри Епіфаній. Також в здобутті брали участь ігумен монастиря Ватопед архімандрит Єфрем і братія обителі, настоятелі інших монастирів і паломники, які шанували старця.

Відомий афонський подвижник Йосип Ватопедський спочив 1 липня 2009 року. Силами видатного старця і його братства відродилося багато монастирів, у тому числі відома афонська обитель Ватопед.

Як повідомляв СПЖ, у Києві презентували книгу про афонського старця Йосипа Ватопедського.