Литва, яка закликала Україну не брати електроенергію з Білоруської АЕС, різко збільшила постачання білоруської електроенергії

Фото з відкритих джерел

Литва збільшила поставки електроенергії з Білорусі, оформивши їх як поставки з Латвії, при цьому закликаючи Україну відмовитися від білоруської електроенергії. Про це на своїй сторінці в Facebook написав депутат фракції "Слуга народу" Андрій Герус, передають "Українські Новини".

Як повідомив Герус, в Україні діє заборона на імпорт електрики з Білорусі, до чого також закликав президент Литви Гітанас Науседа. Але сама Литва не стала забороняти постачання білоруської електроенергії, оформлюючи їх за документами як імпорт через Латвію, пояснив нардеп.

"Але фізично в Литву заходила електроенергія з Білорусі - все це бачили і це розуміли, а міністр енергетики Литви визнавав публічно, що Литва споживає е/е з Білоруської АЕС. Після завершення ремонту 4 жовтня перший блок Білоруської АЕС був знову включений в мережу, а 12 жовтня енергоблок вийшов на свою потужність - 1170 МВт. Саме 4 жовтня почалося різке збільшення поставок електроенергії в Литву. Якщо у вересні поставки були на рівні 100-300 МВт на рік, то в другій половині жовтня були понад 500 МВт на рік. А 19 жовтня був максимальний показник за останні півроку - 814 МВт на годину білоруської електроенергії.

Очевидно, що і зараз в Литву значні обсяги електроенергії надходять з Білоруської АЕС, проти якої, як ми чули, бореться Литва. Також на початку жовтня Литва вдвічі збільшила імпорт електроенергії з РФ (з Калінінграда)", - підкреслив Герус.

Депутат вважає, що така політика Литви є прагматичною заради своїх національних економічних інтересів: "Думаю, у Литви цієї зими буде все добре, без серйозних ризиків дефіциту електроенергії", - резюмував Герус.

Нагадаємо, що 29 вересня 2021 року Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) до 1 листопада продовжила заборону на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

13 жовтня в Міністерстві енергетики заявили, що не розглядають скасування заборони на імпорт білоруської електроенергії в цьому опалювальному сезоні.

При цьому прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що економічна перевага України від синхронізації своєї об'єднаної енергосистеми з європейською мережею складе 1,5 млрд доларів на рік.