Шуфрич: Після слів Зеленського про можливий обмін ні в кого немає сумнівів у тому, що Медведчук невинуватий

Слово і Діло

Після заяви президента України Володимира Зеленського про можливість обміну голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, який перебуває під домашнім арештом, на українських громадян в РФ ні в кого немає сумнівів у тому, що лідер опозиції невинуватий. Про це народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич заявив в ефірі телеканалу "Росія 24".

"У цей час, звичайно ж, дуже важливо згадати, що нашого товариша Віктора Медведчука переслідують, уже майже півроку тримають під арештом. Придумали чергове звинувачення, щоб наступні півроку тримати під арештом з однією причиною. Поміняти на прохання Москви, правда підкреслюється - якщо є російське громадянство", - сказав він.

Шуфрич підкреслив, що у Медведчука немає російського громадянства, він не претендує на нього і для нього неприйнятний ніякий обмін.

"Він доведе свою невинуватість, в чому ми не сумніваємося і будемо відстоювати свої права та інтереси наших громадян в українському конституційному полі. Ми побачили, які методи сьогодні у нової влади - фактично незаконно переслідувати людину, розуміючи її невинуватість. Тепер уже ні в кого немає сумнівів у тому, що і влада знає про невинуватість Віктора, якщо припускає використовувати його для якогось там тиску на позицію лідера сусідньої держави", - констатував Шуфрич.

Раніше Зеленський допустив можливість обміну Медведчука на полонених українців. Керівник Молодіжного Крила ОПЗЖ Артем Марчевський заявив, що після таких заяв Зеленський перетворюється на терориста. Він також додав, що коли президент стає терористом, він повинен пам'ятати, що з терористами переговорів не ведуть. А тим більше в Росії.

У свою чергу Медведчук заявив, що влада Зеленського всіляко перешкоджає відновленню економічних відносин між Україною та Росією.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд ухвалив рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але водночас буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді та сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом постачання вугілля до України з ПАР і сприянні постачання палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей у 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд ухвалив рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту було подано апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.