Юрій Бойко: Парламент зобов'язаний збільшити фінансування медицини, щоб країна могла пройти епідемію коронавірусу

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Для недопущення колапсу медичної системи України потрібно переглянути проект бюджету на 2022 рік та збільшити фінансування медицини. Про це під час засідання Погоджувальної ради заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Депутати фракції ОПЗЖ внесли поправки до проекту закону "Про державний бюджет на 2022 рік", які, зокрема, допоможуть медичній системі вижити в період пандемії коронавірусу. Пропонується підвищити на 49 млрд гривень фінансування програм охорони здоров’я, зокрема, державних гарантій медичного обслуговування, екстреної медичної допомоги, оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, підвищення оплати праці", - пояснив Юрій Бойко.

За словами опозиційного політика, при розгляді головного фінансового документу на наступний рік потрібно забезпечити класичну формулу, коли 5% ВВП направляється на медицину. В Україні це і досі лише 3,5%.

"І, за нашими розрахунками, приблизно 50 млрд гривень не вистачає для того, аби забезпечити медицину коштами, необхідними для зупинки пандемії та підтримки медичної системи", - сказав Юрій Бойко.

У ситуації, коли під час пандемії у медичних закладах не вистачає найнеобхіднішого, а лікарі та медичний персонал роками чекають на підвищення зарплат, потрібно нарешті припинити фінансування піар-проектів влади та зменшити фінансування силових структур, резюмував Юрій Бойко.