Шуфрич про нове звинувачення Медведчуку: Що поганого в тому, що до 2017 року з українських шахт везли вугілля на українські державні електростанції?

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

Голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя "Віктора Медведчука 31 жовтня повинні були звільнити з-під домашнього арешту, але українській владі це невигідно і тому там придумали нове, "абсолютно ідіотське звинувачення" лідеру опозиції. Про це народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Нестор Шуфрич заявив у програмі "Повний контакт" Володимиру Соловйову.

"Їм необхідно було нове звинувачення... 31 жовтня вони зобов'язані були звільнити Віктора з-під домашнього арешту, і тому придумали це абсолютно ідіотське звинувачення, що Віктор сприяв поставкам, увага, з українських державних шахт на українські державні електростанції українського вугілля. І причому ніяких обмежень не було, те ж саме робили цілий ряд комерційних компаній, які або просто купували там вугілля, або мали свої шахти і везли в Україну", – сказав він.

Шуфрич підкреслив, що влада, чомусь не бачить, що при цьому було задіяно профільне міністерство, Кабмін України, НБУ, "Укрексімбанк", Офіс президента, СБУ і керівництво АТО.

"Тому що пересування грошей проводили інкасатори офіційно, у супроводі СБУ. Я задаю питання: а де хлопчик. Чи є хлопчик взагалі? Ось треба було терміново, зліпили якісь телефонні розмови. І ми задаємо одне - єдине питання: Що поганого в тому, що до 2017 року, поки не діяла блокада, що з українських шахт везли кут на українські державні електростанції? Не було ніякого посередника, це були прямі контракти між державою...", – зазначив нардеп.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд ухвалив рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але водночас буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді та сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом постачання вугілля до України з ПАР і сприянні постачання палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей у 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд ухвалив рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту було подано апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.