Справу проти Медведчука українська влада використовуватиме як шантаж Москви. Але ніяких поступок не буде, - експерт

PNK

Фіктивно вибудувану справу проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука українська влада хоче використовувати для того, щоб схилити Кремль до співпраці на свою користь, однак Москва цього не допустить. Таку думку висловив експерт російської Ради з міжнародних справ (РСМД) Олександр Гущин, передає "Коммерсантъ".

"Ситуація навколо Віктора Медведчука, включаючи порушену проти нього нову кримінальну справу, має кілька вимірів, і пов'язані вони не тільки з самим паном Медведчуком", - сказав Гущин. 

За словами експерта, справу Медведчука Зеленський хоче використовувати в рамках своєї програми по "боротьбі з олігархатом", а так само як засіб впливу на свого прямого конкурента на виборах Петра Порошенка.

"Головним же спонукальним мотивом переслідування Віктора Медведчука на новому етапі могло стати прагнення офісу президента Зеленського використовувати цю справу як спробу знайти ще один елемент тиску на Москву, беручи до уваги великі зв'язки пана Медведчука в Росії і його контакти у вищих коридорах влади", - додав Гущин.

Водночас він переконаний, що стаття екс-президента РФ Дмитра Медведєва вже дала чітке розуміння для Києва, що їм не вдасться задумане. 

Втім, на думку Олександра Гущина, російська сторона вже дала зрозуміти, що така політика буде мати зворотний ефект, підтвердженням "стаття Дмитра Медведєва в цьому контексті може розглядатися не просто як приурочена до візиту заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд до Москви, але і як сигнал про те, що шантаж Києва не пройде і ніяких поступок під тиском не буде", - підсумував Гущин.

Нагадаємо, Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "опозиційною платформою - за життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 Жовтня.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.