Німченко: Всі справи проти Медведчука - це політичний і моральний терор

zagittya.com.ua

Всі кримінальні справи проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука – це політичний і моральний терор. Про це народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Василь Німченко заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Яка підривна діяльність, завербування? Ви ж розумієте, що це вже вигадки від лукавого, що межують вже з клінікою. А називається це політичний терор, прямий політичний терор і моральний", - сказав він.

Парламентарій також підкреслив, що всі юристи розуміють, що перспектив у справі Медведчука немає.

"Призначення нового цілодобового домашнього арешту Медведчуку-це незаконно, це результат політичних репресій проти лідера ОПЗЖ, виходячи з тієї ідеології, яка пропагується Медведчуком і нашою політсилою на предмет народовладдя і дотримання Конституції в країні... і те, що тут немає ніяких перспектив у цій справі, зрозуміло всім юристам, в тому числі і юристам з команди з Банкової. Але перед ними стоїть одне питання-як заглушити ідеологію і діяльність політичної партії та її лідера, ось там треба шукати корінь", - зазначив нардеп.

Німченко також упевнений, що всі справи проти Медведчука – це політичний і моральний тероризм.

"Безумовно, ми знайдемо форму захисту, у нас велика надія і впевненість, що ми знайдемо розуміння і підтримку громадян. І це на сьогоднішній день ми вважаємо одним з найактуальніших питань, тому що людям вже все стає зрозуміло – коли безпосередньо президент займається пропагандою, виносячи на обговорення і не обґрунтовані звинувачення, хто ворог народу..." – сказав парламентарій.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "опозиційною платформою - за життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, по першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.