Юрій Бойко: Економічна і соціальна політика влади прирікає українські сім'ї на бідність

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

У нинішньої влади немає реальної стратегії боротьби з бідністю, а запропонований урядом проект бюджету на 2022 рік не сприяє кардинальному зниженню рівня бідності українців. Про це в Сумах заявив журналістам співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Ми категорично не згодні з бюджетною політикою влади. Вона спрямована на збереження жебрацьких соціальних стандартів, а пропонований владою прожитковий мінімум в бюджеті-2022 в два рази менше фактичного. Це говорить про те, що у влади немає реальної стратегії боротьби з бідністю", - підкреслив Юрій Бойко.

Народний депутат нагадав, що за результатами 2020 року практично половина українців перебувала за межею бідності, але влада нічого не робить для того, щоб виправити ситуацію. За його словами, в зоні найбільшого ризику - сім'ї з дітьми, виплати яким не були в повному обсязі проіндексовані на інфляцію у 2014-2020 рр.

"Найгірше, що зростає бідність серед працюючого населення, серед яких понад 40% має рівень витрат нижче фактичного прожиткового мінімуму. Бідність, високе безробіття і загальна невлаштованість стимулює масову трудову міграцію з України", - зазначив співголова ОПЗЖ.

Опозиційний політик підкреслив, що посилює проблему бідності непродумана енергетична політика влади, яка вже призвела до енергетичної кризи. Ціни на природний газ і комунальні тарифи зростають, розганяється інфляція, зупиняються великі промислові підприємства, які просто не можуть закуповувати газ за такими драконівськими цінами. У країні знову зростає загроза масового безробіття і трудової бідності.

"Ми зареєстрували в парламенті законопроект "Про національного постачальника природного газу", який дозволить ліквідувати кризу на газовому ринку. Потрібно прийняти цей закон, за яким усереднюється ціна газу власного видобутку з імпортним газом, і далі робиться єдина ціна для всіх категорій – для промисловості, для людей, для комуналки, шкіл, лікарень, бюджетників", - підкреслив Юрій Бойко.

Він додав, що якщо цього не зробити, то ціни на хліб, цукор і всі товари першої необхідності значно зростуть.