Політолог: Арештом Медведчука Київ намагається "витягнути" Москву на переговори

PNK

"Намір українських силовиків помістити депутата Віктора Медведчука в СІЗО можна розцінювати як захоплення в заручники", - сказала газеті "Взгляд" голова Союзу політемігрантів і політв'язнів України Лариса Шеслер. У понеділок стало відомо, що правоохоронці вручили Медведчуку клопотання про арешт або заставу в 1 млрд гривень.

"У Києві прийняли рішення заарештувати Віктора Медведчука після того, як прочитали статтю заступника голови Ради Безпеки Росії Дмитра Медведєва про недоцільність діалогу з нинішньою українською владою. У підсумку Київ пішов на новий виток загострення відносин з Росією, і Медведчук в цій ситуації – карта, яку вони намагаються розіграти", – вважає голова Союзу політемігрантів і політв'язнів України Лариса Шеслер.

Таким рішенням Київ намагається "витягнути" Москву на відновлення діалогу, вважає співрозмовниця. На думку Шеслер, ще однією метою, яку переслідує Київ, стало відволікання уваги обуреної громадськості від корупційних скандалів - наприклад, від оприлюднення "архіву Пандори", де згадуються вищі українські чиновники, зокрема президент Володимир Зеленський.

"Я думаю, Росія не повинна піддаватися на цей шантаж української влади і починати з ними діалог, оскільки будь-яка поступка Києву буде витлумачена як слабкість", - впевнена Шеслер.

Державне бюро розслідувань України в понеділок вручило голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" (ОПЗЖ) Віктору Медведчуку клопотання про арешт або заставу в 1 млрд гривень – приблизно в 38 млн доларів. Про це повідомив у Facebook депутат Верховної Ради від ОПЗЖ Ренат Кузьмін. При цьому, як зазначив парламентарій, Медведчук вже перебуває під домашнім арештом, умов не порушує, і за законом суд не може змінити запобіжний захід на більш тяжкий.

"Для цієї влади, як видно, не існує ні закону, ні логіки, ні здорового глузду. Працюють на публіку, як клоуни в цирку. Звідси і сума застави в мільярд. Мільярд! Власне, чому мільярд, а не трильйон, наприклад, або квінтильйон?" - обурився депутат від "Опозиційної платформи – За життя".

Кузьмін також нагадав, що "садистська влада" рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України наклала на Медведчука санкції і заборонила йому здійснювати будь-які фінансові операції. "А тепер вона вимагає внести заставу, свідомо знаючи, що перерахувати він її не зможе, навіть якщо і збере потрібну суму: банк просто не прийме платіж через заборону РНБО", - пояснив Кузьмін.

"Запитаєте хто-небудь у Зеленського, це та сама судова реформа, яку він обіцяв виборцям, чи буде ще щось більш мерзопакосне?" - додав депутат.