Нова спроба влади за сфальсифікованими звинуваченнями відправити Медведчука за ґрати провалилася

PNK

Чергова спроба влади за сфальсифікованими звинуваченнями відправити Віктор Медведчука за ґрати провалилася. Незважаючи на те що ГПУ у новій справі, в якій звинувачує лідера опозиції в допомозі щодо забезпечення вугіллям України з невизнаних республік під час енергетичної кризи 2014-15 років, просила арешт або 1 млрд грн застави, суд обрав запобіжним заходом домашній арешт.

Всі звинувачення з боку прокурорів лідер опозиції назвав "юридично нікчемними" і блискуче розбив їх у суді.

"Влада йде шляхом, що якщо не подобається щось або йде врозріз з політичним курсом чинної влади, тоді виникає питання, що це обов'язково державний особливо тяжкий злочин. І ст. 258 ч. 1, сприяння терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР"... Ті факти, які сьогодні покладені в основу так званої обґрунтованості так званого повідомлення мені про підозру, є не чим іншим, як юридично нікчемними фактами, які випадково були набрані для того, щоб зліпити це звинувачення і говорити про нього сьогодні", - сказав Медведчук.

Віктор Медведчук нагадав судді і прокурорам, що в 2014 році набув чинності закон, який передбачав, що держава надає соціально-економічну допомогу територіям Донецької та Луганської областей. Крім того, використане стороною обвинувачення формулювання "сприяння тероризму" не є законним, оскільки визнання організацій терористичними - це виключно прерогатива суду.

"Не Медведчук сприяв "ДНР" і "ЛНР", а держава зобов'язана була і сприяла, тому що всі матеріали справи, які є в так званих матеріалах підозри, і те, що сьогодні цитувалося прокурорами щодо так званих записах так званих розмов, так все, що там сказано, - це державні структури. Підприємства, які працювали, яким надавалася соціально-економічна допомога і які перебували в господарських, підприємницьких та інших зв'язках з центральними органами виконавчої влади України, сплачували податки до державного бюджету України. Медведчук не домовлявся про постачання вугілля. Медведчук вирішував політичне рішення про можливість поставок вугілля в Україну", - вказав глава політради парії "ОПЗЖ".

Політик зазначив, що в зазначений у підозрі період займався важливими державними питаннями на прохання тодішньої влади. Оскільки в ті важкі часи бачив єдиний шлях для себе - допомагати Україні та українцям. Тому займався не тільки ситуацією з вугіллям, а й вирішував питання з обміном полонених. Зокрема, в 2014 році відбувся перший масштабний обмін, завдяки якому вдалося повернути 150 українців. Загалом завдяки альтруїзму Віктора Медведчука додому повернулися майже півтисячі утримуваних.

"Коли вночі колона з 120 осіб наших військовослужбовців в Луганській області після операції під Дебальцевим, які за моєю домовленістю були звільнені, і їх треба було перевести через лінію зіткнення в пішому порядку... І не дочекавшись розмінування мінного поля, по цьому мінному полю ми йшли в бік контрольованої частини України, підсвічуючи собі шлях ліхтариками з мобільних телефонів. І їздив особисто в колишні слідчі ізолятори СБУ в Донецьку, в той час вже слідчі ізолятори "міністерства держбезпеки" так званого в Донецьку і в Луганську, і забирав з камер тих 150 осіб. І в автобусах віз до лінії зіткнення. І передавав супроводжуючим цих людей до Харкова і далі до Києва", - додав народний депутат.

Саме тому, що весь час діяв виключно на благо України, Віктор Медведчук вважає чергову незаконну справу проти нього політичним переслідуванням і репресіями. Влада, не маючи жодних доказів, фальсифікує хоч якісь доводи. Як приклад, навіть власна експертиза сторони обвинувачення не може підтвердити справжність аудіозаписів, які прокурори представили як доказ. Тому нова справа "в пособництві тероризму" не просто не має складу злочину, а більше того, не має події злочину - впевнений опозиційний лідер.