Загородній про нову справу проти Медведчука: Доводи сторони обвинувачення дуже слабкі

Народний депутата від "Опозиційної платформи ‒ За життя" Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Доводи сторони обвинувачення в новій незаконній справі проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Володимировича Медведчука дуже слабкі.

Таку думку висловив народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Загородній.

"Суддя надав слово стороні обвинувачення, яка читала деякі фрагменти обвинувачень щодо Віктора Володимировича Медведчука, які знову ґрунтуються на тому ж, що і раніше - нібито Віктор Медведчук вступив у змову з деякими посадовими особами РФ, проте прізвищ конкретних не звучало. Потім почали два прокурори читати вголос записи плівок. Не дали прослухати, а саме читали записи плівок, де звучали прізвища Медведчука і Козака, а з РФ - Суркова. Про те, що вони нібито почали вибудовувати злочинну схему, як постачати вугілля з непідконтрольної частини Донбасу в Україну в 2014 році", - розповів про хід судового процесу Загородній.

Він підкреслив, що доводи обвинувачення необґрунтовані.

"Вони вважають, що плівки мають законну силу, і на них посилаються, однак це їхні припущення. Неодноразово звучало з боку обвинувачення - "на мою думку". Це звучало кілька разів. За цю годину, що ми перебували в судовій залі, ми чуємо те ж саме, що було в травні, і в липні, і під час останнього засідання, коли Віктору Володимировичу в першій незаконній справі висунули обвинувачення. Зараз відбувається те ж саме. Вже з того, що говорить сторона обвинувачення, можна сказати, що їхні доводи дуже слабкі. Це певні припущення, а не докази", - додав політик.

Загородній зазначив, що про настрій судді поки говорити рано.

"З приводу настрою судді, то поки нічого сказати не можу. А по тому, що відбувається, то суддя поки просто веде процес, вислуховуючи сторони. Тому, на мою думку, позиції в судді певної немає, і висновки робити рано", - розповів депутат.

Він також висловив думку про збільшення кількості прокурорів на засіданні.

"З приводу збільшення кількості прокурорів на цьому засіданні, я вважаю, що вони просто хочуть взяти не якістю, а кількістю, але кількість їм не допоможе, тому що обвинувачення необґрунтовані", - резюмував політик.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон. Пізніше він опублікував відео, як прокурори спробували вручити чергову підозру голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.