Юрій Бойко: ОПЗЖ запропонувала законопроект, який врятує Україну від газової кризи

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Депутати фракції "Опозиційної платформи - За життя" на чолі зі співголовою Юрієм Бойком зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про Національного постачальника природного газу", мета якого - ліквідувати кризу на газовому ринку, що сформувалася в результаті непрофесійних дій влади в 2014-21 роках. Про це повідомив співголова ОПЗЖ Юрій Бойко журналістам у Херсоні. 

"У нас є пропозиції, як врегулювати енергетичну кризу. Ми їх зареєстрували в парламенті. Ми їх презентували владі. Я сподіваюся, що вони прислухаються. Тому, що це наша країна і наші люди страждають. Це зобов'язання всіх політиків в такий період діяти в інтересах країни, що ми і робимо", - підкреслив Юрій Бойко.     

Він додав, що законопроект передбачає створення неприбуткового держпідприємства "Національний постачальник природного газу" (НППГ), який буде закуповувати газ, видобутий в Україні, і газ на зарубіжних ринках. В результаті змішування всього закупленого газу НППГ повинен сформувати єдину ціну для всього українського ринку.

"Згідно з нормами законопроекту, НППГ буде закуповувати газ вітчизняного видобутку за ціною собівартості плюс 10% рентабельності. У разі, якщо цього газу буде недостатньо для всіх українських споживачів, різниця закуповується на відкритому міжнародному ринку. Ціна, отримана в результаті змішування вітчизняного та імпортного газу, буде однаковою для всіх українських споживачів", - зазначив опозиційний політик.

За його словами, продаж цього газу за кордон буде заборонений. Контроль за діяльністю НППГ здійснюватиме парламентський Комітет з питань палива та енергетики.

"Прийняття законопроекту "Про національного постачальника природного газу" дозволить стабілізувати ціни на вітчизняному газовому ринку на рівні, мінімум в три рази нижче нинішніх. Крім того, впровадження закону в життя дозволить уникнути ситуацій, коли у місцевої влади немає коштів для опалення лікарень, шкіл і дитсадків, а підприємства, що виробляють хліб та інші продукти харчування, будуть позбавлені від необхідності підвищувати ціни у зв'язку із зростанням тарифів на газ", - зазначив співголова ОПЗЖ.

"Ми запропонували свій рецепт, як врегулювати цю ситуацію. Такий законопроект зареєстрований мною в парламенті, і я сподіваюся, що він буде проголосований, тому що це вихід з того глухого кута, в якому опинилася країна і люди через непродуману політику в газовій галузі", - резюмував Юрій Бойко.