У Києві псують борди зі зверненням до учасників саміту Україна-ЄС від журналістів незаконно закритих медіа з вимогою захистити свободу слова

фото з відкритих джерел

У Києві повсюдно псують і знімають борди зі зверненням до учасників саміту Україна-ЄС від журналістів незаконно закритих медіа -"112 Україна", ZIK, NewsOne і "Перший Незалежний", "Страна.иа "і " Шарий.net" - з вимогою захистити свободу слова. Про це повідомила кореспондент в ефірі "Першого Незалежного".

"Банер, який встановили журналісти незаконно закритих медіа, пошкоджений. Саме на цьому банері можна прочитати: "щоб представники саміту Україна-ЄС підняли питання про свободу слова в Україні". Так борди знімають по всьому Києву", - зазначила вона.

Відзначимо, дані борди простояли менше доби. Таким чином, влада знову використовує репресивну машину проти журналістів, свободи слова, припиняючи будь-яку можливість інакомислення в країні і остаточно звертаючи в бік диктатури беззаконня і авторитаризму.

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Нагадаємо, 11 жовтня по всій українській столиці з'явилися борди зі зверненням до гостей саміту Україна-ЄС, який стартує в Києві.

На бордах, які знаходяться по всьому шляху проходження гостей саміту, журналісти незаконно закритих владою медіа закликають учасників поставити питання загрози свободі слова в Україні і привернути увагу міжнародних партнерів до кричущих порушень прав журналістів в Україні.

Нагадаємо, у понеділок, 27 вересня, стартувала чергова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, де працювали журналісти " Першого Незалежного "та інформували її учасників про незаконні дії української влади щодо незалежних медіа, таких як" 112 Україна", NEWSONE, ZIK," Перший Незалежний", а також видань " Страна.юа "і " Шарий.net". у рамках засідання Асамблеї журналісти передали сотням європейських політиків, зокрема, євродепутатам, делегатам ПАРЄ, працівникам МЗС, європейським політикам, міністрам і чиновникам різних країн листи, а також брошури, де детально розповіли про тиск на свободу слова в Україні.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.юа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.юа", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.юа "і " Шарий.net". 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

У зв'язку з незаконними діями влади журналісти звернулися до державному секретарю США Ентоні Блінкену щодо запровадження тотальної цензури та серйозної загрози свободі інформації в Україні, направили відкриті листи Європейському комісару з питань розширення і політики добросусідства з 2010 по 2014 рік Штефану Фюле і екс-президенту Польщі Олександру КваснєвськомуГенеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, Верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, спеціальному доповідачу ООН з питань заохочення та захисту прав на свободу думок та їх вільне вираження Ірен Хан та прес-секретарю Управління ООН з прав людини Марті Хуртадо. А Рада Європи порекомендувала журналістам незаконно закритого каналу "Перший Незалежний" звернутися до Європейського суду з прав людини у зв'язку з обмеженням свободи слова в Україні.

Також дооллективы медіа, незаконно закритих українською владою в особі президента Володимира Зеленського, зустрілися з Секретарем Сенату, віце-президентом Комітету закордонних справ, оборони та Збройних сил Жоелем Герріо, а також віце-президентом Комісії з конституційного законодавства, законодавства, загального виборчого права, регламенту та загального управління Сенату Франції Наталі Гуле. У ході зустрічі представники ЗМІ поінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

Крім цього співробітники незаконно закритих українською владою телеканалів "112 Україна", NEWSONE, ZIK, а також "Перший Незалежний", який був закритий за листом заступника Голови СБУ без суду, і сайтів "Страна.юа "і " Шарий.net" прийшли на форум Ялтинської Європейської Стратегії у форматі YES Brainstorming 2021, який стартував 10 вересня в Києві, щоб розповісти про ситуацію зі свободою слова в Україні.

Журналісти закритих ЗМІ звернулися з листом до делегатів ПАРЄ, де розповіли про тиск влади на незалежні медіа в Україні і попросили дати свою оцінку. Підтримав їх і Фонд захисту свободи слова в Україні, голова якого направила лист президенту США Джо Байдену у зв'язку з переслідуванням владою незалежних медіа в Україні. 

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.