У 2014 році Венедіктова читала лекції, а Баканов працював у "95 кварталі". А як би вони йшли через мінне поле в Дебальцевому?

Кирило Кіквідзе
Кирило Кіквідзе

Блогер

112ua.tv

У Києві судять Медведчука. Правоохоронна система без будь-яких осудних доказів голосно звинувачує політика в державній зраді. Як "докази" вони обрали поставки вугілля в Україну з Донбасу. Сам Медведчук і його адвокати вже розбили ці звинувачення, оскільки вугілля на Донбасі купував не Медведчук, а держава Україна, яка без цього палива просто б замерзла. Та й "ЛДНР" тоді ще не були терористичними організаціями, а торгівля між "республіками" і Україною йшла повним ходом, оскільки Київ сподівався мирно врегулювати конфлікт.

Але я не хочу аналізувати юридичні аспекти цієї справи, це вже зробили юристи. Хочеться поговорити про той цинізм, з яким чинна влада намагається прибрати Медведчука з політичної арени. Людину, яка повернула з в'язниць в сім'ї понад півтори тисячі осіб, яка особисто їздила в зону бойових дій домовлятися з лідерами "ЛДНР" про мир, який в умовах енергетичного колапсу, що насувається, в 2014 році за дорученням президента України вирішив проблему постачання енергоресурсів і врятував країну від замерзання. Так ось цю людину судять політичні дилетанти - Венедіктова, Баканов і їхній начальник Зеленський. Які в 2014 році заробляли гроші, в тому числі і в Росії, а сьогодні вони шукають держзраду в діях Медведчука. Це не просто подвійні стандарти, це верх цинізму і правового нігілізму.

А Медведчук в суді чудово виступив. Не тільки юридично розбили аргументи слідства, а й тонко вказав на нікчемність чинних "зелених" можновладців. Медведчук запитав - як би поставилися Баканов і Венедіктова, які за вказівкою зверху сфальсифікували кримінальні справи проти Медведчука, до того факту, що Медведчук в 2014 році вів 120 військовослужбовців, яких він витягнув з полону, через мінне поле додому. Як би це оцінили Баканов, який в 2014 році гастролював з "95 Кварталом", і Венедіктова, яка тоді читала лекції студентам? Це теж держзрада? Мені просто цікаво, а вони, ці великі державні мужі, наважилися б ступити на мінне поле десь під Дебальцевим в 2014 році? А Зеленський зміг би? Я впевнений, що ні. Зате сьогодні вони звинувачують людину, яка змогла, не побоялася. І звільнив людей.

Слова Медведчука гідні того, щоб їх подати повністю. "Коли я читав ці матеріали підозри, як керівники правоохоронних органів, генпрокурор, голова СБУ, який доклав усіх зусиль до фальсифікації першої та фабрикації другої кримінальної справи, в той час (2014 рік – ред.) одна читала лекції студентам, а другий створював умови для розважальних програм "95 кварталу" — як би вони поставилися до того факту, коли вночі колона з 120 осіб наших військовослужбовців, в Луганській області, після операції під Дебальцевим за моєю домовленістю були звільнені і їх треба було перевести через лінію зіткнення, в пішому порядку. І не дочекавшись розмінування мінного поля, по цьому мінному полю, ми йшли в бік контрольованої частини України, підсвічуючи собі шлях ліхтариками з мобільних телефонів. Запитайте у тодішнього першого заступника Голови СБУ, який сам світив під ноги мені і собі, і тій колоні, яка рухалася по мінному полю, як це було. Пізніше він став головою СБУ. Цікаво, як би вони до цього ставилися? Це теж підривна діяльність проти України?" - заявив Медведчук у суді.

І правда. Невже порятунок людських життів - це та сама підривна діяльність проти України, в якій його звинувачують?

Досі прокуратура не змогла зібрати жодних доказів того, в чому звинувачують опозиційного лідера. Блеяння прокурорів у суді просто смішне. Замість політичної розправи над Медведчуком Зеленський міг би реально приступити до встановлення миру в Україні. Але замість цього він спокійнісінько продовжує витрачати дорогоцінні дні, години, хвилини, які можна було б використовувати, щоб налагодити відносини з Росією і Донбасом. А це, на хвилиночку, те, що делегував Зеленському народ у 2019 році.

Давно вже треба було сідати за стіл переговорів, використовувати потенціал Віктора Медведчука як дипломата, і тоді ми нарешті досягли б хоч якихось зрушень у питанні миру. Але его Зеленського не дозволяє йому визнати свою повну політичну безпорадність. А це не держзрада - відмовитися від миру?

Зеленський нічого не зробив для закінчення війни на Донбасі, тільки даремно обнадіяв народ порожніми обіцянками про мир до кінця його президентського терміну. Він говорив, що пріоритетом має бути повернення людей, але, всупереч надіям мільйонів українців, навпаки, посилив відносини з РФ. Причому критика Росії з боку Зеленського триває рівно до того моменту, поки мова не заходить про його особисті фінансові інтереси. Антиросійські погляди чинного президента жодним чином не заважали йому заробляти в Росії гроші на фільмах і серіалах з його участю. А це не держзрада?

А можливо, це зовсім не Медведчук, а Зеленський зраджує інтереси України, зраджує нашій Батьківщині?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.