Медведчук: Зеленський використовує правоохоронну систему для зведення рахунків зі мною і моєю родиною

"Опозиційна платформа - За життя"

Президент України Володимир Зеленський використовує правоохоронну систему для зведення рахунків з головою політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народним депутатом Віктором Медведчуком та його родиною. Про це політик заявив перед початком засідання Печерського районного суду.

"Ви знаєте, що незаконні репресії, політичні переслідування щодо мене і моєї сім'ї почалися в лютому 2021 року. Коли були незаконно прийняті санкції щодо мене, моєї дружини, коли були заблоковані всі рахунки, коли були заблоковані всі активи, і абсолютно зрозуміло, що влада, знущаючись так і бачачи незаконне кримінальне переслідування, виходить з того, що, звичайно, знаючи про те, що є активи і можливості, зокрема і фінансово-матеріальні, як же він може ними розпорядитися або члени його сім'ї, коли це все заблоковано. Ну тепер залишилося пред'явити ось цю заставу в 1 млрд грн, а фактично мова йде про що: зрозуміло, що цей млрд не буде сплачений, і тоді абсолютно зрозумілим є те, що Медведчук повинен з домашнього арешту переміститися під реальний арешт", - заявив опозиційний політик.

При цьому голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" зазначив, що це і була мета нинішньої влади.

"Ось мета влади, ось таке стратегічне завдання стоїть перед ними, коли вони визначають заставу в розмірі 1 млрд грн. Ось нікчемність тих думок і тих дій, які сьогодні використовуються правоохоронною системою як ресурсом президента Зеленського щодо зведення рахунків зі мною і з моєю сім'єю", - підкреслив Віктор Медведчук.

Нагадаємо, Печерський районний суд прийняв рішення про продовження строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

Президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.