Медведчук: Влада зробила все, щоб чотири жінки, які могли повернутися додому ще в січні, продовжували перебувати у в'язницях ОРДЛО

PNK

Влада зробила все, щоб чотири жінки, які могли ще в січні 2021 року повернутися додому, продовжували перебувати у в'язницях ОРДЛО. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Відповідаючи на запитання, чому президент Володимир Зеленський так ставиться до можливостей Віктора Медведчука повертати полонених, а саме чотирьох жінок, які перебувають в ОРДЛО, опозиційний політик сказав: 

"Так це ж свідчення ставлення влади, в чому? Адже я з кінця 2018 року не займаюся питаннями обміну, не займаюся. І ті звільнення, які вдалося зробити в 2019 році, і ту пропозицію, яка прозвучала в січні 2021 року - це була пропозиція тієї сторони для того, щоб не обміняти, а в односторонньому порядку звільнити. В даному випадку в січні йшлося про 4 жінок, двоє з яких на той момент були засуджені до величезних термінів позбавлення волі - на 12-14 років, а 2 жінки перебували під слідством. Представники звернулися до мене офіційно, публічно, через ЗМІ: "Віктор Володимирович, приїдьте, заберіть", що відповіла СБУ і влада: "Ні, Медведчуку ніколи".  Питання ж не в Медведчуку, питання в тому, що ці жінки могли повернутися додому, в сім'ї, до рідних. Але влада зробила все, щоб цього не сталося," - підкреслив Медведчук.

При цьому він додав: "До речі, не сталося і до теперішнього часу", - резюмував голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя".

Нагадаємо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук. Наталія Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в'язницях за звинуваченням у шпигунстві. Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за гратами. З початку збройного конфлікту на Донбасі завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього було звільнено політиком понад півтори тисячі українців.

Раніше голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що, згідно з логікою прокуратури, проведення обмінів утримуваних осіб є сприянням терористичній організації