Медведчук: Влада перетнула всі "червоні лінії", вона стала на шлях скоєння злочинів

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Нинішня влада в особі президента Володимира Зеленського перетнула всі "червоні лінії", продовжуючи репресії щодо опозиції. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Він зазначив, що активізація прокурорів і нова підозра йому - це спроба відвернути увагу громадськості від офшорного скандалу, в який потрапив президент разом зі своєю командою.

"Абсолютно зрозуміло, що все, що відбувається сьогодні в країні, пов'язано з тим, щоб перебити той скандал – офшорний скандал. Перебити відомості, інформацію про корупцію у вищих ешелонах влади, про корупцію в команді Зеленського, для того щоб відвернути увагу від непосильних житлово-комунальних тарифів, від відсутності миру в країні, від тих проблем економічного і соціального характеру, які сьогодні мають місце. Це пов'язано і з тим, що готується ухвалення бюджету, який буде знову неспроможним для того, щоб далі розвивати економіку країни, тому що її загнано в глухий кут", - зазначив опозиційний політик.

Він наголосив на тому, що нову кримінальну справу проти нього було сфабриковано всього впродовж кількох днів.

"Для того щоб від усього відвернути і все це зробити, протягом кількох днів було сфабриковано незаконну кримінальну справу. Власне кажучи, як це й було перший раз, починаючи з березня, й активні дії почалися в травні нинішнього року. Зараз буквально за кілька днів зліпили, організували, пред'явили, передали і продовжують думати, що все, що вони хочуть на шляху узурпації влади – встановлення диктатури в країні, у них все вийде. Впевнений, що це не так. І боротьба нашої партії буде продовжена і як боротьба моя особиста щодо протистояння незаконним кримінальним переслідуванням і політичним репресіям. Влада дійсно перетнула всі "червоні лінії", вона стала на шлях вчинення очевидних злочинів щодо норм Конституції та чинного законодавства. Тому боротьбу буде продовжено, й жодне відвертання уваги цю владу не врятує від об'єктивної оцінки і від торжества справедливості", - резюмував Медведчук.

Нагадаємо, адвокат опозиційного політика Лариса Чередніченко заявила, що новою підозрою влада робить все, щоб голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук був позбавлений можливості виконувати обов'язки народного депутата України. При цьому Чередніченко зазначила, що фактично Віктора Медведчука звинувачують у тому, що він не згоден з європейсько-атлантичним напрямом політики України, і це чисто політичні мотиви для переслідування.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально за годину після початку мовлення влада незаконно відімкнула телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким надав сили рішенню Ради нацбезпеки та оборони запровадити санкції проти 8 осіб. Серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Одразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але зрештою суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади є відвертою і цинічною політичною розправою над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність й антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук зазначив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і мають докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту було подано апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні й українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

Протягом останніх місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.