Медведчук: Влада називає все, що їй не подобається, державною зрадою

112ua.tv

Нинішня влада називає будь-яку дію, яка їй не подобається або суперечить її політичному курсу, державною зрадою. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук під час засідання суду. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний". 

"Звинувачення на кшталт державної зради, яку зараз органи СБУ, а вони як першу, так і другу справу фактично повністю розслідують, а потім передають вже органам ДБР, дії СБУ в даному випадку є незаконними і порушують статтю 36 КПК України. Так от, державна зрада, яку ліпить, перепрошую за неюридичний вислів, СБУ про всяк випадок у кожній справі, і взагалі це стало свого роду черговою статтею", - сказав він.

Медведчук зазначив, що "сьогодні говорив в інтерв'ю журналістам, була хуліганка, так зване притягнення до кримінальної відповідальності за хуліганство. У сучасних умовах влада йде шляхом, якщо не подобається щось або це йде врозріз з політичним курсом чинної влади, то виникає питання, що це обов'язково державний особливо тяжкий злочин".

"І стаття 258 3 ч 1, сприяння терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР". Ну, якби я не був юристом, я б сказав, що це повний абсурд. А враховуючи, що я все-таки маю якийсь стосунок до юриспруденції, хотів би сказати, що ці звинувачення, інкриміновані мені за цими двома статтями, вони, по-перше, і я підкреслюю це, стосуються листопада 2014-го і січня 2015-го. Я акцентую на цьому увагу, тому що я вважаю, що безпідставність, яка сьогодні покладена в основу так званої обґрунтованості так званого повідомлення про підозру, є нічим іншим, як юридично нікчемними фактами, які випадково були набрані для того, щоб зліпити це звинувачення і говорити про нього сьогодні", - додав лідер опозиції. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді, і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу, і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від Партії "опозиційна платформа - за життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, порушуючи закон. Однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це. Пізніше він опублікував відео, як прокурори спробували вручити чергову підозру голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Вже в понеділок, 11 жовтня, Кузьмін повідомив, що Медведчуку все-таки вручили клопотання про арешт або заставу в один мільярд гривень. Це при тому, що Медведчук вже перебуває під домашній арештом, його не порушує, і за законом суд просто не може змінити йому запобіжний захід на більш тяжкий.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ  розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.