Медведчук: Українська влада починаючи з 2014 року перетворила Україну з суб'єкта зовнішньої політики в об'єкт

PNK

Сучасна українська влада, не тільки чинна, а й та, яка прийшла в 2014 році, перетворила Україну з суб'єкта зовнішньої політики на об'єкт. Таку заяву за підсумками засідання Печерського районного суду Києва зробив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

"Ви знаєте, я вам хочу сказати, що сучасна українська влада, треба сказати об'єктивно, не тільки чина, але і та, яка прийшла в 14 році, вона перетворила Україну з суб'єкта зовнішньої політики на об'єкт. І так вона, на жаль, на превеликий жаль, продовжує залишатися. Вона не суб'єкт зовнішньої політики, хоча кожна суверенна і незалежна держава має бути суб'єктом у зовнішній політиці", - висловив свою думку опозиційний політик.

Разом з тим він підкреслив: "Ми сьогодні є об'єктом зовнішнього управління, ми є об'єктом у зовнішній політиці".

Нагадаємо, Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня.

Генеральна прокуратура і Служба безпеки України 8 жовтня оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянням поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.