Медведчук розповів про свої візити в Донецьк і Луганськ з метою проведення обмінів

ОПЗЖ

У 2014 році до голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука звернувся в.о. президента Олександр Турчинов з проханням допомогти мирно врегулювати ситуацію на Донбасі. Про це опозиційний політик розповів в ході засідання Печерського районного суду Києва.

"У матеріалах підозри зазначено, що Медведчук, починаючи з квітня 2014 року, здійснював підривну діяльність проти України. Ну, назвати це абсурдом або порожньою балаканиною, яка наведена на папері, іменованому документами, це означає нічого не сказати. А дійсно, чим займався Медведчук у квітні 2014 року? На відміну від багатьох тих, хто пише ці папери і стверджують у своїх заявах про так звану, на їхній погляд, злочинну діяльність Медведчука. А наприкінці квітня 2014 року до мене і чинного народного депутата Шуфрича (Нестор Шуфрич, - ред.) звернувся в. о. президента Турчинов. Він звернувся тому, що спроби української влади, що було об'єктивним на той час, а саме мирне врегулювання на Донбасі, було головною метою, і це займало весь час київської влади. До цих територій, до Донбасу, посилалася маса людей. Народних депутатів, чиновників, людей, які мали авторитет і вагу, суспільну вагу на Донбасі. Але проблема була в одному: з ними не зустрічалися так звані керівники тих, хто здійснював керівництво на Донбасі на неконтрольованих тоді частково територіях України. І Турчинов звернувся до мене і до Шуфрича поїхати і домовитися, тому що він вважав, що зі мною і з ним будуть розмовляти", - розповів Медведчук.

Також він підкреслив, що Турчинов тоді не помилився.

"Він в цьому не помилявся, вони дійсно розмовляли. Керівники ... вони сиділи за столом, а ми виконували свій обов'язок цивільний, а не доручення в.о. президента, а прохання, щоб налагодити хоч якийсь зв'язок і мирні переговори. У травні ми були близько трьох разів з паном Шуфричем і зустрічалися з цими людьми, і ми домовилися на 15 травня про те, що ми погоджуємо список питань, які ініціює Донбас в їх особі і які ініціює Україна в особі в.о. президента. І коли ми приїхали і розповідали про це Турчинову, то Турчинов мені і Шуфричу заявив: "Дивіться, питань немає, треба починати, ми зараз відпрацюємо цей список, але Віктор Володимирович, подзвони їм, скажи, що нехай вони випустять заручників". Я кажу: "Добре. Зараз передзвоню". Пішов, подзвонив. Вони кажуть: "Вікторе Володимировичу, а це і буде перше питання наших переговорів, тому що є заручники, як ви називаєте їх вашими, а є ті, які знаходяться у вас і містяться в місцях позбавлення волі". І коли ми про це заявили Турчинову, Турчинов сказав: "Та ні, ми не будемо про це говорити". Це було 15 травня", - зазначив Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон. Пізніше він опублікував відео, як ерокурори спробували вручити чергову підозру голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.