Медведчук: Повідомлення мені про підозру - юридично нікчемні факти, які випадково були набрані, щоб "зліпити" обвинувачення

Фото з відкритих джерел

Повідомлення про підозру голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку є юридично нікчемними фактами, які випадково були набрані, щоб "зліпити" обвинувачення проти нього. Про це на судовому засіданні, яке транслював "Перший Незалежний", заявив сам лідер опозиції.

"Якби я не був юристом, я б сказав, що це - повний абсурд. А зважаючи, що я все-таки маю якийсь стосунок до юриспруденції, хотів би сказати, що ці звинувачення, які інкримінують мені по цих двох статтях, вони, по-перше, і я підкреслюю це, стосуються листопада 2014 року і січня 2015-го. Я акцентую на цьому увагу, тому що я вважаю, що безпідставність, які сьогодні покладені в основу так званої обґрунтованості так званого повідомлення мені про підозру, є нічим іншим, як юридично нікчемними фактами, які випадково були набрані для того, щоб "зліпити" це звинувачення і говорити про нього сьогодні", - зазначив політик.

Медведчук звернув увагу суду, що звинувачення, які були висунуті йому прокуратурою, слідством, а підготовлені СБУ, є незаконними з низки причин і аргументів. 

"Звинувачення на кшталт державної зради, яку зараз органи СБУ, а вони як першу, так і другу справу фактично повністю розслідують, а потім передають уже органам ДБР, дії СБУ в даному випадку є незаконними і порушують напряму ст. 36 КПК України. Державна зрада, яку тулять, вибачаюсь за неюридичний вираз, СБУ на всяк випадок у кожній справі, і взагалі це стало свого роду черговою статтею, як колись, я сьогодні говорив в інтерв’ю журналістам, була хуліганка, так зване притягнення до кримінальної відповідальності за хуліганство. В сучасних умовах влада іде по шляху, що якщо не подобається щось або іде врозріз з курсом політичним чинної влади, тоді виникає питання, що це обов’язково державний особливо тяжкий злочин", - пояснив політик.

Нагадаємо, раніше адвокат опозиційного політика Лариса Чередніченко заявила, що новою підозрою влада робить все, щоб голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук був позбавлений можливості виконувати обов'язки народного депутата України. При цьому Чередніченко підкреслила, що фактично Віктора Медведчука звинувачують у тому, що він не згоден з європейсько-атлантичним напрямком політики України, і це чисто політичні мотиви для переслідування.

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові Політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді, і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови Політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, порушуючи закон. Однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це. Пізніше він опублікував відео, як прокурори спробували вручити чергову підозру голові Політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Вже в понеділок, 11 жовтня, Кузьмін повідомив, що Медведчуку все-таки вручили клопотання про арешт або заставу в один мільярд гривень. Це при тому, що Медведчук вже перебуває під домашній арештом, його не порушує і за законом суд просто не може змінити йому запобіжний захід на більш тяжкий.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.