Марчевський: Звинувачення, яке пред'явлене Медведчуку, в будь-якому цивілізованому суспільстві, у правовій державі було б розбито

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Нове звинувачення, яке пред'явлено голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, в будь-якому цивілізованому суспільстві, в правовій державі було б розбито. Про це під будівлею Печерського райсуду, де розглядається справа лідера опозиції, заявив глава Молодіжного Крила ОПЗЖ Артем Марчевський.

Він також прокоментував збільшене число прокурорів, які присутні в суді.

"В принципі, звинувачення, яке пред'явлене Медведчуку, в будь-якому цивілізованому суспільстві, в правовій державі - воно було б розбито. А щодо збільшеної кількості прокурорів - ну ми з вами знаємо, що в країні демографічна криза, ось прокурори і розмножуються", - зіронізував Мерчевський.

Він також назвав абсурдом те, що всі звинувачення будуються на чесному слові прокурорів.

"Абсолютно всі звинувачення будуються на якомусь чесному слові прокурорів, на якихось незрозумілого походження плівках. При цьому не показується апаратура, яка була використана, немає ніякої експертизи. А якщо експертиза і є, як це було раніше, то ця експертиза підконтрольна СБУ", - додав Марчевський.

Він відмовився прогнозувати підсумки сьогоднішнього судового засідання.

"У нашій країні прогнозувати результат якогось політичного розгляду, особливо якщо воно політично вмотивоване, - дуже невдячна справа. Суддя може вирішити все що завгодно. Може надійти дзвінок з Банкової, якщо ще не надійшов, з надиктованим варіантом рішення, а може, суддя буде дійсно керуватися принципами верховенства права і прийме єдине зважене і правильне рішення - виправдати і відпустити Медведчука", - зазначив Марчевський.

Нагадаємо, Печерський районний суд прийняв рішення про продовження строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.