Марчевський: Президент Зеленський заслуговує імпічменту - причин для цього багато

фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський заслуговує імпічменту - причин для цього на сьогоднішній день досить багато. Про це під час акції журналістів незалежних українських медіа "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" з метою привернути увагу гостей саміту Україна - ЄС до порушення свободи слова в Україні заявив керівник Молодіжного Крила "Опозиційної платформи - За життя" Артем Марчевський.

"Я абсолютно переконаний, що пан Зеленський точно заслуговує на імпічмент. Причин тому багато. Давайте ми з вами згадаємо передвиборчі обіцянки. Одною з них було, що якщо він порушить закон хоч раз - він тут же піде. Не вистачить вже, напевно, чисел там тризначних або чотиризначних, щоб порахувати кількість разів, коли він уже порушив закон. Тому впевнений, що найближчим часом його чекає не тільки імпічмент, а й реальне кримінальне провадження за всі його діяння. За закриття телеканалів, за переслідування опозиції, за імітацію якихось замахів на своїх підопічних, підлеглих, друзів, колег", - зазначив політик.

При цьому Марчевський підкреслив, що у всьому цьому належить розбиратися суду, але вже не українському.

"Ми з вами спостерігаємо, як працює українське правосуддя, що таке телефонне право так зване. Особисто я вже не дуже вірю українському правосуддю. Ні для кого не секрет, що наша країна, в тому числі і президент, знаходяться під повним зовнішнім управлінням, під тотальним. Абсолютно під диктовку якихось західних структур, партнерів так званих, в основному це США, приймаються необхідні закони, призначаються директори наглядових рад. Та все що завгодно вони роблять під диктовку", - пояснив політик.

Тому, додав Марчевський, тільки тиск світової спільноти, політичного істеблішменту може якось вплинути на нинішнього президента. 

"Якщо хтось вважає, що зможе закрити нам рота, то він точно помиляється. Тому що нас можна вибити з ефіру, можна зривати плакати, забороняти якісь банери, все що завгодно вони можуть робити, але це нас не зломить", - резюмував він.

Як повідомлялося, сьогодні, 12 жовтня, в день саміту Україна - ЄС, співробітники незалежних українських медіа "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" проводять акцію з метою привернути увагу гостей саміту до порушення свободи слова в Україні.

Раніше 27 вересня, стартувала чергова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, де працювали журналісти "Першого Незалежного" та інформували її учасників про незаконні дії української влади щодо незалежних медіа, таких як "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний", а також видань "Страна.ua" і "Шарий.net". У рамках засідання Асамблеї журналісти передали сотням європейських політиків, зокрема євродепутатам, делегатам ПАРЄ, працівникам МЗС, європейським політикам, міністрам і чиновникам різних країн, листи, а також брошури, де детально розповіли про тиск на свободу слова в Україні.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.uа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.uа", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.uа" і "Шарий.net". 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

У зв'язку з незаконними діями влади журналісти звернулися до Державного секретаря США Ентоні Блінкена щодо запровадження тотальної цензури та серйозної загрози свободі інформації в Україні, направили відкриті листи Європейському комісару з питань розширення і політики добросусідства з 2010 по 2014 рік Штефану Фюле і екс-президенту Польщі Олександру КваснєвськомуГенеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, Верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, спеціальному доповідачу ООН з питань заохочення та захисту прав на свободу думок та їх вільне вираження Ірен Хан та прес-секретарю Управління ООН з прав людини Марті Хуртадо. А Рада Європи порекомендувала журналістам незаконно закритого каналу "Перший Незалежний" звернутися до Європейського суду з прав людини у зв'язку з обмеженням свободи слова в Україні.

Також колективи медіа, незаконно закритих українською владою в особі президента Володимира Зеленського, зустрілися з Секретарем Сенату, віце-президентом Комітету закордонних справ, оборони та Збройних сил Жоелем Герріо, а також віце-президентом Комісії з конституційного законодавства, загального виборчого права, регламенту та загального управління Сенату Франції Наталі Гуле. У ході зустрічі представники ЗМІ поінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

Крім цього, співробітники незаконно закритих українською владою телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, а також "Перший Незалежний", який був закритий за листом заступника Голови СБУ без суду, і сайтів "Страна.uа" і "Шарий.net" прийшли на форум Ялтинської Європейської Стратегії у форматі YES Brainstorming 2021, який стартував 10 вересня в Києві, щоб розповісти про ситуацію зі свободою слова в Україні.

Журналісти закритих ЗМІ звернулися з листом до делегатів ПАРЄ, де розповіли про тиск влади на незалежні медіа в Україні і попросили дати свою оцінку. Підтримав їх і Фонд захисту свободи слова в Україні, голова якого направила листа президенту США Джо Байдену у зв'язку з переслідуванням владою незалежних медіа в Україні. 

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.