Лесик: Зеленський закриває ЗМІ, які транслюють альтернативну точку зору

фото з відкритих джерел

Як тільки президент Володимир Зеленський побачив падіння свого рейтингу, він одразу ж закрив три незалежні телеканали, які висвітлювали альтернативну точку зору. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив член політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Андрій Лесик.

"Я можу тільки припустити, відреагують чи ні, подивимося, але те, що вони її не можуть не помітити, - це факт. Я думаю, що більше 70-80 тисяч публікацій, у тому числі і в європейських ЗМІ, було про те, що сьогодні ущемляються права громадян України, закриваються телеканали, журналісти позбавляються можливості працювати, а громадяни України позбавляються можливості висловлювати свою точку зору. На телеканалах "112 Україна", NEWSONE, ZIK були альтернативні точки зору, які йшли врозріз із позицією ОПУ, президента Зеленського. Тому побачать чи ні - я впевнений, що побачать. Я бачив, що там по шляху прямування з аеропорту "Бориспіль" плакати повісили з приводу телеканалів "112 Україна", NEWSONE, ZIK та інших ЗМІ, які зазнали репресій", - сказав він.

Лесик вважає, що "як тільки президент Зеленський і його команда зрозуміли, що їх рейтинг падає і "Слуга народу" стала не першою партією, а другою, то відразу закрили телеканали без суду і слідства. А лідер опозиції Віктор Медведчук сьогодні сидить під цілодобовим домашнім арештом без будь-яких доказів".

"Люди, які приїдуть сьогодні на зустріч, побачать це все. Але інше питання - озвучать чи ні. Ось це і є подвійні стандарти - коли комусь усе, а комусь нічого", - додав він.

Як повідомлялося, сьогодні, 12 жовтня, в день саміту Україна-ЄС, співробітники незалежних українських медіа "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" проводять акцію з метою привернути увагу гостей саміту до порушення свободи слова в Україні.

Раніше 27 вересня, стартувала чергова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, де працювали журналісти " Першого Незалежного "та інформували її учасників про незаконні дії української влади щодо незалежних медіа, таких як "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний", а також видань "Страна.ua" і "Шарий.net". У рамках засідання Асамблеї журналісти передали сотням європейських політиків, зокрема євродепутатам, делегатам ПАРЄ, працівникам МЗС, європейським політикам, міністрам і чиновникам різних країн, листи, а також брошури, де детально розповіли про тиск на свободу слова в Україні.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.uа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.uа", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.uа" і "Шарий.net". 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

У зв'язку з незаконними діями влади журналісти звернулися до Державного секретаря США Ентоні Блінкена щодо запровадження тотальної цензури та серйозної загрози свободі інформації в Україні, направили відкриті листи Європейському комісару з питань розширення і політики добросусідства з 2010 по 2014 рік Штефану Фюле і екс-президенту Польщі Олександру КваснєвськомуГенеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, Верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, спеціальному доповідачу ООН з питань заохочення та захисту прав на свободу думок та їх вільне вираження Ірен Хан та прес-секретарю Управління ООН з прав людини Марті Хуртадо. А Рада Європи порекомендувала журналістам незаконно закритого каналу "Перший Незалежний" звернутися до Європейського суду з прав людини у зв'язку з обмеженням свободи слова в Україні.

Також колективи медіа, незаконно закритих українською владою в особі президента Володимира Зеленського, зустрілися з Секретарем Сенату, віце-президентом Комітету закордонних справ, оборони та Збройних сил Жоелем Герріо, а також віце-президентом Комісії з конституційного законодавства, загального виборчого права, регламенту та загального управління Сенату Франції Наталі Гуле. У ході зустрічі представники ЗМІ поінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

Крім цього, співробітники незаконно закритих українською владою телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, а також "Перший Незалежний", який був закритий за листом заступника Голови СБУ без суду, і сайтів "Страна.uа" і "Шарий.net" прийшли на форум Ялтинської Європейської Стратегії у форматі YES Brainstorming 2021, який стартував 10 вересня в Києві, щоб розповісти про ситуацію зі свободою слова в Україні.

Журналісти закритих ЗМІ звернулися з листом до делегатів ПАРЄ, де розповіли про тиск влади на незалежні медіа в Україні і попросили дати свою оцінку. Підтримав їх і Фонд захисту свободи слова в Україні, голова якого направила лист президенту США Джо Байдену у зв'язку з переслідуванням владою незалежних медіа в Україні. 

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.