Готується захоплення храму УПЦ у Волинській області

Правблог
Правблог

Telegram-канал про те, що хвилює і що цікаво православним

Газета День

Візит Патріарха Варфоломія в Україну продовжує приносити свої "чорні" плоди. Все частіше і частіше з різних регіонів країни надходить інформація про захоплення храмів або незаконну перереєстрацію статутів громад канонічної Церкви в юрисдикції "ПЦУ".

Цього разу "чорні реєстратори" відзначилися порушенням закону у Волинській області.

Чиновники при Волинській ОДА знову відпрацювали рейдерську схему часів Томосу, перереєструвавши Свято-Успенську громаду УПЦ села Навіз в "ПЦУ", і, таким чином, відкривши двері до чергового захоплення храму канонічної Церкви. 

Як нам стало відомо, на початку травня цього року представники УПЦ провели збори громади (згідно з чинним законодавством). У прихильників "ПЦУ" тоді не знайшлося необхідних дві третини голосів, а результати зборів були внесені до протоколу, який пізніше запевнили нотаріально та передали фахівцям профільного відділу Волинської ОДА. Останні, у свою чергу, запевнили представників УПЦ в тому, що всі відповідні звернення і протоколи будуть враховані. Однак пізніше ці ж чиновники рекомендували прихильникам "ПЦУ" провести альтернативні збори, не запрошуючи на нього членів громади УПЦ. Потім, спираючись саме на протоколи зборів розкольників і навіть не повідомивши про свої наміри настоятелю храму - фактичному підписанту юридичної особи, панове з Департаменту у справах релігій і національностей сформували пакет документів для перереєстрації зазначеної громади на користь "ПЦУ". Що цікаво - священик, який очолює Свято-Успенську громаду УПЦ села Навіз, дізнався про перереєстрацію постфактум через Інтернет. 

Хотілося б оприлюднити імена людей, прямо причетних до цієї незаконної діяльності. Це, в першу чергу, голова Департаменту у справах релігій і національностей при Волинській ОДА Ольга Чубара та її заступник Василь Гайдук. 

Варто відзначити, що саме на їх совісті лежать масові захоплення храмів УПЦ на Волині, які відбувалися протягом 2019-2020 років. 

Настоятель і громада Свято-Успенського храму УПЦ села Навіз готуються до захоплення будівлі. 

Що можна ще сказати з цього приводу? 

Після візиту Патріарха Варфоломія чиновники часів Порошенка стали активніше піднімати голови, відпрацьовуючи замовлення і розпалюючи міжконфесійну ворожнечу в країні. 

Чи звернуть на це увагу в чинному уряді? Або ближче до зими, крім тарифної кризи, виникне ще й церковний?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.