Дубовий про судилище над Медведчуком: Замість вирішення реальних проблем у державі влада продовжує гоніння на опозицію

PNK

Замість вирішення реальних проблем у державі чинна влада президента Володимира Зеленського продовжує гоніння на опозицію. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив член політради партії "Опозиційна платформа - За життя", голова Луганської регіональної організації ОПЗЖ Ростислав Дубовий, коментуючи судилище над головою політради "Опозиційної платформи - За життя", народним депутатом Віктором Медведчуком.

"Замість того щоб вирішувати реальні проблеми зараз в державі, влада продовжує гоніння на опозицію просто по беззаконню. Але ж проблем в державі у нас достатньо. У нас йдуть репресії, у нас триває війна, у нас зростання цін і тарифів, а також найжорстокіше падіння рівня життя людей, як на Донбасі, так і у всіх регіонах. По суті, держава Україна перетворилася на такий тоталітарний режим. Україна стала заручником зовнішніх міжнародних гравців, і, на жаль, виходу, шляху на сьогоднішній день з цього немає. Влада далі продовжує просто цинічно йти на поводі у Заходу", - зазначив політик.

При цьому Дубовий підкреслив, що "Опозиційна платформа - За життя" не збирається опускати руки.

"Якщо влада думає, що ОПЗЖ, її лідер Віктор Володимирович Медведчук, наша команда – Вадим Рабінович, Юрій Бойко, ми - відступимо – ні в якому разі. Повірте, ми можемо протистояти цій злочинній владі. Вона нас дуже сильно за останні півроку загартувала, і наша боротьба однозначно буде продовжена, якщо зараз ми отримаємо чергове ганебне незаконне рішення суду", - сказав він.

Як повідомлялося, раніше Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.