Бойко: Те, що Медведчук забезпечив країні постачання вугілля, коли вона його потребувала, це не злочин, це нормальне забезпечення життєдіяльності країни

ОПЗЖ

Те, що голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук забезпечив країні постачання вугілля, коли вона його потребувала, це не злочин, це нормальне забезпечення життєдіяльності країни. Про це заявив співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"...і постачання вугіллям країни в той період, коли вона його потребувала, це не злочин, це нормальне забезпечення життєдіяльності країни, що він намагався зробити в той складний період", – прокоментував Бойко нові звинувачення Медведчуку.

Депутат підкреслив, що нинішня влада нічого не виконала зі своїх передвиборчих обіцянок.

"Та тому що не виходить нічого зробити з того, що обіцяли. Все, що обіцяли – мир на Донбасі - немає миру, обіцяли боротьбу з бідністю - підвищуються ціни, обіцяли знизити тарифи - тільки підвищують їх. Повна безвідповідальність, повна нерозпорядливість, і ось тепер, щоб заткнути рот всім, хто починає критикувати, влаштують подібне судилище, з відкритим тиском, з порушенням всіх норм, з оголошенням, що треба з'явитися до суду, за годину до самого суду. Це взагалі такого не пам'ятаю в історії України", - сказав Бойко.

Він також вважає, що європейські політики адекватно оцінюють всю ситуацію і судовий процес над лідером опозиції.

"Здорові європейські політики - вони адекватно оцінюють ситуацію. Вони вже зрозуміли, що стабільності не буде в країні, вони вже зрозуміли, що Мінські угоди виконуватися не буде, я маю на увазі членів країн, які створювали "нормандський формат", і я думаю, що настало протверезіння від сьогоднішньої влади, і вже досить давно", – додав Бойко.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові Політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді, і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови Політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, порушуючи закон. Однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це. Пізніше він опублікував відео, як прокурори спробували вручити чергову підозру голові Політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Вже в понеділок, 11 жовтня, Кузьмін повідомив, що Медведчуку все-таки вручили клопотання про арешт або заставу в один мільярд гривень. Це при тому, що Медведчук вже перебуває під домашній арештом, його не порушує і за законом суд просто не може змінити йому запобіжний захід на більш тяжкий.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.