Юрій Бойко: Влада зобов'язана забезпечити якісну і доступну медицину для всіх

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Фінансування медицини в проекті держбюджету-2022 є недостатнім для того, щоб покрити хоча б мінімальні потреби із забезпечення охорони здоров'я наших громадян. Про це заявив співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко, коментуючи розгляд проекту бюджету в парламенті.

"Держава повинна, нарешті, почати виконувати свої зобов'язання, які прописані у законі. Охорону здоров'я необхідно фінансувати в сумі, еквівалентній 5% ВВП. Це правило, яке тим більше повинно виконуватися в умовах безперервної епідемії коронавірусу. Тому у вимогах "Опозиційної платформи - За життя" є додаткове виділення 49 млрд гривень на медицину - це один з ключових пунктів", - заявив політик.

За його словами, більшу частину цієї суми - 40 млрд гривень - необхідно направити на фінансування програми держгарантій, збільшивши його до 197,5 млрд гривень.

"Ми не збережемо мережу медичних установ, якщо не забезпечимо необхідну фінансову базу для цього. А зберегти її потрібно - це сьогодні питання виживання людей і держави загалом", - пояснив співголова "Опозиційної платформи - За життя".

Він також повідомив, що в пропозиціях фракції закладені 4,2 ​​млрд гривень для відновлення в 2022 році і розширення програми для розвитку системи екстреної медичної допомоги, модернізації та оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я. Серед іншого така програма необхідна для закупівлі автомобілів екстреної медичної допомоги.

Крім того, за словами політика, 1,51 млрд гривень необхідно виділити для збільшення субвенції місцевим бюджетам на забезпечення підтримки окремих медустанов в системі охорони здоров'я.

"Ми вже бачимо заяви місцевої влади про те, що у них немає коштів на опалення лікарень через нинішні захмарні тарифи на газ. Але ж зима ще навіть не почалася. Якщо ми не вирішимо проблему зараз, найближчим часом медицину в регіонах чекає катастрофа ", - резюмував Юрій Бойко.