Після репресій української влади щодо Віктора Медведчука, який висловлює інтереси сходу України, діалог з Москви з Києвом неможливий, - російський політолог

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Діалог між Києвом і Москвою після репресій української влади щодо голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука неможливий через те, що чиновники України показали себе "недоговороздатними персонажами". Про це заявив політолог Володимир Шаповалов, повідомляє видання "Вільна преса".

Він нагадав, що Росія запропонувала жест доброї волі - допомогу Україні в газовому питанні, а саме - знижку на газ у розмірі 25%, про яку домовився Медведчук. Однак українська сторона відповіла на це репресіями проти опозиційного політика. У зв'язку з цим, на думку політолога, Росія буде розмовляти з "господарями" Банкової - Вашингтоном, і мова буде про майбутнє України.

"Київ відповів тим, що оголосив політика Віктора Медведчука, який висловлює інтереси сходу України, терористом. Можливий діалог з нинішньою київською владою з боку Росії? Звичайно, ні. Тому що це недоговороздатні персонажі. Тому діалог вестиметься з господарями Києва — тобто з Вашингтоном. І він стосуватиметься, я думаю, майбутнього України у всіх його сенсах. Росія, я так розумію, все-таки розраховує на те, що США зможуть вплинути на ситуацію таким чином, щоб жертв і кровопролиття в Україні не було. У всякому разі, мінімізувати ці процеси. Тут важливо, що Київ не є суб'єктом міжнародних відносин. І скільки б Зеленський не робив гучних заяв, не він визначає політику, а за нього вирішують питання в Москві, Вашингтоні та ряді інших столиць. Ось зараз у російській столиці пройде серія переговорів про долю України. З іншого боку, у зв'язку з цим важливим аспектом є український напрямок. Оскільки американці, зрозуміло, не збираються втрачати Україну. Але прагнуть мінімізувати свої зусилля з підтримки, так би мовити, контролю над цією територією. І тут потрібно домовлятися, вести діалог з Росією", - підкреслив Шаповалов.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.