Москаль: До приходу Зеленського до влади відбувалися обміни полоненими, а зараз їх вже немає роками

Фото з відкритих джерел

До приходу Володимира Зеленського до влади відбувалися обміни полоненими, а зараз їх вже немає. Про це заявив екс-заступник міністра внутрішніх справ України, колишній губернатор Закарпаття і Луганської області, народний депутат Верховної Ради VI і VII скликань Геннадій Москаль у програмі "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі".

"Дивіться, ну як так, немає вже роками обміну полонених? Ні. Там не десять пербувають в катівнях "ЛНР", "ДНР", не двадцять, не сорок... У мене, коли я був, це в районі 29 поста, в районі населеного пункту ... Медведчук возив 70, 90, 98 за раз. Я знаю, тому що у нас була комунальна установа, "швидка допомога", яка обслуговувала першу лінію, забирала і вбитих, і поранених, і військових, і цивільних тощо. І завжди, коли йшов обмін, вони запитували "швидкі", тому що невідомо, кого приведуть, хто хворий. Явно, що спочатку вони проходили медичне обстеження, потім їх вже розподіляли", - розповів він.

Москаль також упевнений, що обміни перестали відбуватися за нинішньої влади, тому що немає обмінного фонду.

"Але були обміни, були. Так чому ж з приходом нової влади немає їх? Знаєте чому? Немає обмінного фонду. Нікого в Росії сьогодні ... Вони вже всіх, кого хотіли, забрали. Їх ніхто не цікавить ... Якби не вагнерівці, ми б уже всіх натягнули, до єдиного. Тому що там були ті, які збивали луганський літак... Я думаю, що прийде час, і суд засудить Зеленського, Єрмака і всю цю шоблу, яка це все здала Лукашенку, а швидше за все, здала РФ", – зазначив Москаль.

Раніше народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що через Зе-команду чотири жінки все ще перебувають у в'язницях ОРДЛО, хоча голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук міг їх звільнити ще в січні.

Нагадаємо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук. Наталія Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в'язницях за звинуваченням у шпигунстві. Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за ґратами.

Сам Медведчук заявив, що влада перейшла всі червоні лінії, коли не дала звільнити чотирьох жінок з ОРДЛО.