Around World Journal: Якби київська влада не відмовилася від пропозиції Медведчука виробляти вакцину від коронавірусу, то вона була б створена вже, а не в 2022 році

Фото з відкритих джерел

Якби українська влада прийняла б домовленості голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука щодо передачі технологій виробництва вакцини від коронавірусу, то Україна виробляла би власний препарат уже, а не планувала зробити це в 2022 році. Про це пише англомовний новинний сайт Around World Journal, коментуючи заяву міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, який пообіцяв президентові Володимиру Зеленському, що виробництво першої української вакцини від коронавірусу почнеться в 2022 році.

Видання нагадує, що така розмова між ними відбулася під час виїзного засідання фракції "Слуга народу" в місті Трускавець Львівської області.

"У мене питання, коли ми будемо виробляти власну вакцину. Я не бачив цього у вашій програмі. Коли ми будемо виробляти вакцини від різних хвороб в Україні?" - поцікавився президент у міністра охорони здоров'я під час засідання фракції, яке транслював телеканал "Дом".

У відповідь на його запитання глава МОЗ заявив: "У нас у Харкові вже почався монтаж лінії для виробництва інактивованої вакцини проти грипу і COVID-19 - це одні з перших. До кінця року ми будемо знати чіткі деталі, але наступного року з лінії зійде перша українська вакцина".

Журналісти нагадують, що лідер опозиції Віктор Медведчук ще рік тому домовився про те, що Україні будуть передані технології виробництва вакцини від коронавірусу. І, відповідно, українці могли б уже робити щеплення власним якісним препаратом. Однак Київ відкинув ініціативу опозиційного політика.

"У грудні минулого року голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук після зустрічі з керівництвом Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) і НДЦ епідеміології та мікробіології імені Гамалії заявив, що українська компанія "Біолік" в Харкові здатна налагодити виробництво близько 700 тис. доз російської вакцини від коронавірусу на місяць. За його словами, на підприємстві в Харкові є можливість збільшити обсяг виробництва вакцини, а також виробляти вакцину на експорт. Однак влада Києва відмовилася від цієї ідеї", - ідеться в публікації.