Загородній: Новою підозрою для Медведчука влада намагається відвернути увагу від офшорного скандалу

Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Новою підозрою для голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука влада намагається відвернути увагу від офшорного скандалу. Про це народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Загородній заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Висуваючи нове звинувачення для Віктора Медведчука, влада в першу чергу намагається відвернути увагу від офшорного скандалу, який викликав великий резонанс ... президент України зі своїм оточенням стали головними героями корупційних скандалів, тому що офшори - це виведення грошей з країни, ухилення від сплати податків", – сказав він.

Загородній нагадав, що останнім часом відбулося дуже багато скандалів, пов'язаних з чинною владою.

"Останнім часом з'явилося багато скандалів, пов'язаних з чинною владою ... крім того є економічні проблеми, неготовність України до опалювального сезону. А влада замість того, щоб змінювати економічний курс і відновлювати економіки країни, вона намагається продовжувати грати в політичні ігри і в черговий раз намагається переводити стрілки на Медведчука – мовляв, головна проблема, головне зло і всі проблеми в Україні через те, що є Медведчук",-сказав парламентарій.

У той же час він упевнений, що нові звинувачення проти Медведчука абсурдні і не знайдуть підтримки у суду.

"Ці нові звинувачення абсурдні, як і попередні звинувачення, починаючи з 13 травня, коли почалися судові процеси проти Медведчука. А на всіх судових засіданнях ці звинувачення розсипалися, і адвокати Віктора Володимировича показали, що всі звинувачення безпідставні. Нові звинувачення також безпідставні і не витримують жодної критики по суті ... Всі ці звинувачення розсиплються, і вся команда Медведчука покаже, що це все просто політичне замовлення, політичне переслідування, а в діях Віктора Володимировича немає ніяких злочинів", – додав Загородній.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.