Чаплига: Зеленський намагається відвернути увагу суспільства від офшорного скандалу і переключити увагу на Медведчука

Михайло Чаплига

ua-rating

Президент Володимир Зеленський намагається відвернути увагу суспільства від офшорного скандалу і переключити увагу на голову політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Про це політичний експерт Михайло Чаплига заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Адже Зеленський намагається відвернути увагу суспільства від угод з власними офшорами і переключити увагу на Медведчука, який їм же самим вже більше півроку закритий вдома і не є активним учасником політики. Тобто Зеленський судорожно намагається знайти невістку, яка буде винна в тому, що він сам займався відмиванням брудних грошей Коломойського через "ПриватБанк", в чому його звинувачують США, але при цьому чомусь у всьому винен Медведчук. Трошки на голову не лізе", - додав він.

Експерт також упевнений, що такий хід матиме більш серйозні наслідки.

"Але такий хід матиме більш серйозні наслідки, тому що зараз Зеленському кров з носа потрібно зустрітися з Путіним, провести переговори хоча б навіть на картинці медійної. Але після такого ходу з Медведчуком, очевидно, що жоден серйозний чиновник в РФ зустрічатися з Зеленським не буде", – вважає Чаплига.

Він також вважає, що працівники прокуратури спеціально роблять помилки, щоб "умити руки", вручаючи повістку Медведчуку.

"Коли Медведчуку вручали цю повістку - я не знаю, чи то некомпетентність прокуратури або вони навмисно роблять помилки, щоб "умити руки". Або це якась незрозуміла для мене акція зі зриву переговорів Зеленського з Путіним, де Медведчук просто, вибачте, по дотичній...", - сказав він.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.