Волошин про справу Медведчука: Тут немає складу злочину

Олег Волошин "Опозиційна платформа - За життя"

У новій підозрі, оголошеній голові партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, немає складу злочину. Про це заявив народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Олег Волошин.

"Я вважаю, що, як мінімум, Я не можу зрозуміти тут складу злочину. Це потрібно все розслідувати, дивитися, аналізувати. Для цього є юридичні аргументи, але все, що я прочитав у ЗМІ, я спираюся на ту інформацію, яку почув від Баканова (голова СБУ Іван Баканов, - ред.) і Венедіктової (Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, - ред.)", - заявив Волошин.

Також він додав: "Я думаю, не будете сперечатися, що окремі райони Донецької та Луганської області - це територія України. У 2014 році ще всі юридичні особи, включно з шахтами, заводами були українськими. Терористичними ВР визнала "ЛНД", " ДНР " 27 січня 2015 року. 

Будь-яка взаємодія з цими структурами в 2014 році за визначенням не могла бути, це була взаємодія по звільненню людей. І тільки завдяки Медведчуку понад 700 людей у взаємодії з Порошенком, з Наливайченком, Грицаком, як глави СБУ, сотні людей були звільнені з полону. Скільки звільнено було за останній рік? Нуль.

Вугілля з українських шахт видобувається не терористами, а простими шахтарями, тільки в 16 або навіть 17 році терористи відібрали бізнес у наших бізнесменів, через це РНБО ввело економічну блокаду, до цього це економічні контакти між регіонами. Президент Порошенко та інші звернулися до Медведчука як до людини, яка мала можливість допомогти в переговорах з тією стороною з питання звільнення і з інших питань", - вказав парламентарій.

За словами Волошина, українців цього року чекає страшна зима з холодними батареями, і подібне могло бути в 2017 році. 

"Нам тоді уряд знайшов в пар в півтора рази дорожче вугілля. Коли мені кажуть, що поставити вугілля з території України на іншу частину території України є сприянням тероризму, то у мене це в голові не вкладається", - підкреслив Волошин.

Крім того він додав, що не розуміє, чому саме Медведчуку вручили підозру.

"Медведчук був президентом в цей час, прем'єр-міністром? Чому Медведчуку вручено підозру? Хто був у цей час Президентом, прем'єром, Генеральним прокурором? Медведчук був державним діячем? Який статус у громадянина Медведчука був у 2014 році?  Чому не називаються інші прізвища?"- висловився політик.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.