Скорик: Нова підозра Медведчуку незаконна і має піар-підекст

Микола Скорик Фото з відкритих джерел

Нова підозра голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку нічим не обґрунтована і має піар-підтекст. Про це заявив представник ОПЗЖ Микола Скорик в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"З юридичної точки зору сама по собі підозра (Медведчуку - ред.) дуже спірна, починаючи з записів, якими оперують голова Служби безпеки Іван Баканов і генпрокурор Ірина Венедіктова. Як вони їх здобували, наскільки вони можуть бути доказом у суді, наскільки вони законні - це великі питання. Під питанням також їх автентичність, у мене про це інформації немає", - уточнив нардеп.

"Що стосується Медведчука, це виключно політична справа тиску на опозицію і на одного з лідерів "Опозиційної платформи - За життя", єдиної опозиційної сили, яка послідовно виступає за мир, нормальні тарифи, економічну незалежність нашої країни. Думаю, що є в цьому якийсь піар-аспект, тому що Офіс президента намагається перебити негативний шлейф від Панамських паперів і ситуації, яка склалася навколо спікера Ради", - підкреслив Скорик.

"Влада в черговий раз обрала шлях посилення тиску на Віктора Медведчука. Ми будемо безумовно захищати одного з наших лідерів і зробимо все, щоб в Україні панував закон, а не політична доцільність", - резюмував він.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.