Павленко про нову підозру Медведчуку: Влада захотіла перекинути свої проблеми з хворої голови на здорову

Юрій Павленко

У влади було відразу кілька причин для нової підозри голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку. Про це заявив нардеп від ОПЗЖ Юрій Павленко в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"По-перше, влада зрозуміла, що розпочата на початку року кримінальна справа розвалюється, ніяких доказів і перспектив немає, тому через неможливість визнати це вони придумали чергову безглузду справу і звинувачення з однією метою: продовжувати в такий спосіб впливати на Віктора Медведчука і всю "Опозиційну платформу - За життя". Початок нового кримінального провадження і спроби незаконного вручення підозри тільки підтверджують, що це ні що інше, як політичне переслідування", - уточнив нардеп.

"По-друге, скандали, які супроводжують партію влади останні місяці, теж змушують їх шукати якісь форми свого захисту і перенесення уваги суспільства зі своїх проблем на проблеми опозиції. Офшорний скандал, протистояння у Верховній Раді, зняття глави парламенту, який був №1 в списку "Слуга народу" - це все серйозні удари по репутації і можливостям партії влади. Я вже не кажу про проблему соціально-економічної сфери, повний розвал економіки і неготовність до зими, яку демонструє уряд", - пояснив Павленко.

Також серед причин він назвав провал процесу з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, продовження війни, невиконання ключової обіцянки Зеленського. Павленко впевнений, що в такий спосіб влада просто захотіла перекинути проблеми з хворої голови на здорову.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.