Німченко про нову підозру Медведчуку: Про докази в цій справі не йде й мови

РБК

У прокуратури немає доказової бази у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Про це заявив представник ОПЗЖ Василь Німченко в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Висувається звинувачення, яке ми безумовно чекали при тому маховику політичних репресій, які включили владу. Ви знаєте, що у першій справі (проти Віктора Медведчука - ред.) нічого не підтвердилося. Зараз закінчується термін досудового арешту Віктора Володимировича, тому вони придумують новий склад злочину і придумують нові аморфні підозри", - підкреслив Німченко.

"Всі бачили, що вчора показувала генпрокурор Ірина Венедіктова. Ми там бачили лише гіпотезу і диспозицію важких статей, за якими звинувачується Віктор Володимирович. Де там зрада Батьківщині? Вона передбачає умисні дії в інтересах іншої країни і завдану шкоду. Що вони поклали, крім тих плівок, які незаконно були здобуті десь?"- обурений нардеп.

"Підозра має ґрунтуватися на допустимих і достовірних доказах. А в цій справі про докази взагалі не йдеться. Йдеться про прізвище, і все. Адвокати під час засідань в пух і прах розіб'ють всі аргументи, але найголовніша проблема - там немає ніяких доказів. По-перше, ці плівки були здобуті незаконно, по-друге, вони були отримані ще в 2014-2016 роках, а внесли до реєстру їх тільки в цьому році", - пояснив опозиціонер. 

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.