Киянин розповів, як жити в проблемній недобудові

Будинок на Харківському шосе, 17-А. Фото Олени Голубєвої 112ua.tv

Інвестори в будівництво 29-поверхового будинку на Харківському шосе, 17А, мали заселитися у свої квартири в 2008 році, але це сталося лише в 2013-му. Відтоді вони живуть в умовах перебоїв електрики та нестачі водопостачання. Про це Артем Логвін, голова об'єднання мешканців будинку, розповів журналістці Олені Голубєвій.

Логвін каже, що за законом протягом 120 днів після видавання сертифіката на будинок забудовнику він повинен був передати зовнішні мережі постачальникам послуг тепла, електрики, води. Але протягом трьох років з моменту отримання забудовником сертифіката цього не відбувалося.

Води дому не вистачає донині. Без електрики бойлери не працюють, а з електрикою, за словами Логвіна, постійні перебої. При цьому будинок не газифікований, тож нагріти як альтернативу воду на плиті мешканці не можуть.

"У 2017 році ми були змушені ввести графік споживання електрики – воно подавалося по дві години на кожну секцію. За цей час мешканці мали встигнути помитися, приготувати їжу, зарядити мобільні телефони, насолодитися телевізором і комп'ютером. Ну або хоча б чаєм: без електрики нагріти воду в квартирах будинку неможливо, хоч багаття розводь на балконі", - розповідає Логвін.

Тариф на електрику мешканці будинку до 2018 року платили більш високий, промисловий. У години пік, коли споживання сягало граничного для будинку значення, у будинку відбувався блекаут. Ліфти в цей час також не працювали.

Опалення вмикали в листопаді-грудні за тимчасовими механізмами від "Єврореконструкції". Тепло також деякий час не могли під'єднати через затоплений підвал. Через дірки біля будинку в нього надходила дощова вода. Мешканці силами відкачали воду, прибрали бруд, переклали асфальт біля будинку.

Забудовник не передбачив протипожежної системи в будинку, як і протипожежну сигналізацію. Гідрант під'єднати ніде. Будинку досі не надано поштову адресу.

Детальніше про небезпеки інвестицій у первинний ринок нерухомості читайте в матеріалі "З хорошого - тільки бетон: Як поневіряються люди, які купують квадратні метри в київських новобудовах".