Інвестуючи в купівлю квартири на етапі котловану, ризикує тільки покупець, а не забудовник, - експерт

Фото з відкритих джерел

Згідно із законодавством, що регулює діяльність забудовників в Україні, договір покупця квартири із забудовником повною мірою не захищає інвестора. Про це джерело з Мінрегіону розповіло журналістці 112ua.tv Олені Голубєвій.

"Забудовник нині взагалі нічим не ризикує - зібрав гроші, а побудував він будинок або неякісно побудував - це вже нікого не хвилює. Всі ризики лягають на покупця, - розповідає джерело з Мінрегіону, що погодилося поговорити зі 112ua.tv. - По суті, він несе гроші якомусь дядькові, під його чесне слово, що він побудує йому житло. Але якщо ні, то що? Ніхто не може відповісти на це запитання", – говорить джерело з Мінрегіону, яке погодилося поговорити зі 112ua.tv.

Автор матеріалу підкреслює: сьогодні в законодавстві немає навіть визначення, хто такий інвестор. Він нічим не захищений.

"До суду можна піти - припустимо, він винесе ухвалу, що квартиру інвестора має бути добудовано. Але найчастіше ТОВки, з якою укладався ним договір, до того часу не буде зовсім", - підкреслює чиновник.

Така ситуація стала можливою після внесення змін до законодавства з метою спрощення ведення будівельного бізнесу ще в 2011 році. Забудовник після того, як побудував об'єкт, не був зобов'язаний підписувати акти виконаних робіт. На сайті ДАБі він мав тільки заповнити декларацію про готовність об'єкта, і через п'ять днів вона набирала силу.

"Ніхто більше не був зобов'язаний виїжджати на місце і перевіряти: побудований будинок або не побудований, виконані ТУ чи ні. І так донині", - каже чиновник.

Детальніше про небезпеки інвестицій у первинний ринок нерухомості читайте в матеріалі "З хорошого - тільки бетон: як поневіряються люди, які купують квадратні метри в київських новобудовах".